Sarı kırmızılılar, UEFA'ya kadro bildiriminin son gününde iki yeni oyuncuyla anlaşma sağladı. Ndombele, tercihe bağlı satın alma opsiyonlu kiralık olarak takıma katıldı. 26 yaşındaki oyuncunun maaşının bir bölümünü Tottenham ödeyecek.

Galatasaray, yine Tottenham'dan savunma oyuncusu Davinson Sanchez'i ise bonservisiyle kadroya dahil etti.

Sarı kırmızılılar, iki futbolcunun lisanslarını da takımsız olarak federasyonun sistemine yükledi.

Mustafa Armağan: Türklük ile Türkçülük her zaman birbirine karıştırılır Mustafa Armağan: Türklük ile Türkçülük her zaman birbirine karıştırılır

Resmi sözleşmelerin imzalanmasının ardından iki oyuncu da Şampiyonlar Ligi listesine dahil edilecek. Tanguy Ndombele akşam saatlerinde İstanbul'a gledi.

ndombele-3

NDOMBELE UEFA LİSTESİNDE 

Tanguy Ndombele sağlık kontrollerinin ardından kendisini Galatasaray'a bağlayan sözleşmeyi imzalayacak. Geçen sezonu İtalya şampiyonu Napoli'de tamamlayan Ndombele'nin, kiralık olarak kadroya katılması ve Galatasaray'ın UEFA listesinde yer alması bekleniyor.

KAP BİLDİRİMİ GELDİ

Öte yandan Galatasaray, Tanguy Ndombele'nin geçici transferi için Tottenham ile görüşmelere başlandığını bildirdi. Yapılan açıklamada, "Profesyonel futbolcu Tanguy Ndombele Alvaro’nun geçici transferi konusunda futbolcu ve kulübü Tottenham Hotspur Football & Athletic Company Limited ile resmi görüşmelere başlanmıştır." denildi

(HABER MERKEZİ)