İslahiye'nin kırsal Örtülü Mahallesi'nde meydana gelen olayda 2,5 yaşındaki yabancı uyruklu Meryem, akşam saatlerine doğru ailesi biber tarlasında çalışırken bir anda ortadan kayboldu. Ailesi ve çevredeki vatandaşların arama çalışmaları sonuç vermeyince durum 112 Acil Çağrı Merkezi'ne bildirildi.

AW027277_04

Jetler Irak'ın kuzeyinde 20 PKK hedefini vurdu! Jetler Irak'ın kuzeyinde 20 PKK hedefini vurdu!

TERMAL KAMERA, DRON VE 200 KİŞİLİK EKİP ARADI

İhbar üzerine olay yerine Gaziantep AFAD, jandarma, güvenlik korucuları ve Anda arama kurtarma ekipleri sevk edildi. Toplam 200 kişilik uzman ekibin dron ve termal kamera destekli çalışmaları neticesinde 2,5 yaşındaki Meryem Hasan, biber tarlasında sağlıklı bir şekilde bulundu. Küçük kızı arama çalışmaları ve bulunma anları ise termal kamera ve dron kameralarına yansıdı. Yaklaşık 13 saat sonra bulunan küçük Meryem'in ilk isteği ise su oldu. 

AW027277_03

BİBER TARLASINDA BULUNDU

Biber tarlasında bulunan küçük çocuk, olay yerinde hazır bekletilen 112 Acil Sağlık ekipleri tarafından yapılan ilk müdahalenin ardından İslahiye Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Sağlık durumu iyi olan ve tedbir amaçlı hastanede bekletilen küçük Meryem, gece boyunca endişeli bir şekilde kendisinden haber bekleyen annesi ve babasıyla hastanede buluştu.

Kaynak: (İHA)