Filistin Kızılayı, Gazze Şeridi’nin kuzeyinde yer alan El-Ehli Baptist Hastanesindeki ekiplerinin, İsrail’in yoğun bombardımanı nedeniyle hastanede mahsur kaldığını duyurdu. Filistin Kızılayı, tehlikede olan sağlık ekiplerinin korunması için uluslararası toplumdan acil müdahale talep etti.

İsrail tankları hastaneyi kuşattı

Filistin Kızılayı, 16 Kasım’da yaptığı açıklamada, İsrail tanklarının Gazze’nin kuzeyindeki El-Ehli Baptist Hastanesini kuşattığını bildirmişti. Hastanede, on binlerce yaralı ile sivilin sığındığı belirtildi. İsrail askerlerinin silah sesleri arasında, hastanede mahsur kalan Filistin Kızılayı acil sağlık ekipleri, hayatlarını tehlikeye atarak yaralılara müdahale etmeye çalıştı.

Kürtaj Rusya’da kanunla yasaklanacak! Kürtaj Rusya’da kanunla yasaklanacak!

Gazze’deki hastaneler hizmet dışı

İsrail ordusu, Gazze’de on binlerce yaralı ile sivilin sığındığı onlarca hastaneyi zorla tahliye ettirmek için yerleşkelerini ya da ana binalarını vurdu. İsrail saldırıları nedeniyle Gazze’deki 35 hastaneden 25’i hizmet dışı kaldı. Gazze’deki sağlık sistemi, yaralıların tedavisi için gerekli ilaç, malzeme ve personel eksikliği ile karşı karşıya kaldı.

Kaynak: (AA)