21 Eylül 2021, Salı
Son Dakika

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, sporda inovasyonun önemini vurguladı

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, inovasyonun spordaki önemine vurgu yaparak, "Sporda inovasyon, sağlıklı bir toplumu inşa etme, elit sporcularımızın performansını artırma ve bu vesileyle spor turizminde elimizi güçlendiren bir konu." dedi.
25.12.2020 15.48.08

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Türkiye İnovasyon Haftası kapsamında düzenlenen İnovaLİG ödül töreninde bir konuşma gerçekleştirdi.

Organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ederek sözlerine başlayan Kasapoğlu, şunları kaydetti:

"İnovasyon ruhunun, modern yüzyılda önemli dinamiklerden bir tanesi olduğuna inandığımızı ifade etmek istiyorum. Dünyada bilim, teknoloji, sanayi alanındaki değişim ve gelişmeler çok hızlı bir şekilde ilerlerken, alışkanlıklarımız ve ihtiyaçlarımız da aynı hızda değişiyor. İçinde bulunduğumuz çağda bu hızlı değişimin gerisinde kalmayanlar, yeni arayışlara yönelen, üretken ve vizyoner sanayiye sahip olanlar, çağın adeta yükselen yıldızı haline geliyorlar. Bizler de saygıdeğer Cumhurbaşkanı'mızın önderliğinde, Türkiye'yi adım adım büyütüyor ve yarınlara inançla, cesaretle yürüyoruz. Hamdolsun Türkiye bugün kendi göbeğini kendi kesebilen bir ülke olma yolunda güçlü adımlar atmıştır. Kendi göbeğini kendi kesmenin, üretmenin, yeniliğin, keşfetmenin gücünü ve ne anlama geldiğini çok iyi biliyoruz. Ve yine biliyoruz ki, istiklali tam, ancak bağımsız bir milli ekonomi ile mümkündür. Türkiye'nin bağımsızlığını savunmak, çalışmakla üretmekle yarınları adım adım inşa etmekle mümkündür."

 Yorum Ekle