Zonguldak’ta Türkiye Taşkömürü Kurumuna bağlı Armutçuk Müessesesi'nde 13 Eylül’de meydana gelen göçükte bir işçi hayatını kaybetti. 3 çocuk babası olan henüz 45 yaşındaki Ramazan Yıldırım tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

maden-ocagindaki-gocukte-yaralanan-iscilerden-5i-taburcu-oldu-2-_9877_dhaphoto12

Yıldırım için düzenlenen cenaze töreninde ağabeyi İsmail Yıldırım’ın kardeşi hakkında anlattıkları ise yürek burktu.

EMEKLİ OLABİLECEĞİ HALDE “ÇOCUKLARIM OKUSUN” DİYEREK ÇALIŞMAYA DEVAM ETMİŞ

Kardeşi Ramazan Yıldırım’ın çocuklarının eğitimi için çalışmaya devam ettiğini söyleyen ağabeyi İsmail Yıldırım, şu ifadelere yer verdi:

maden-ocagindaki-gocukte-yaralanan-iscilerden-5i-taburcu-oldu-2-_9877_dhaphoto8

"Yaşı gençti. Çocukları küçüktü. 'Çocuklarım büyüsün, okusun' diye çalışıyordu. '1-2 sene daha çalışırım' diye düşünüyordu. Çocuklarının eğitimi için devam ediyordu. Haberi alınca buz kesiyor insan. Babam da madende çalışıp emekli olmuştu. Ben de aynı yerde çalışıyorum." 

maden-ocagindaki-gocukte-yaralanan-iscilerden-5i-taburcu-oldu-2-_9877_dhaphoto4

AİLESİNİN GÖZYAŞLARI SEL OLDU

Madenci Ramazan Yıldırım için Ormanlı Beldesi'nde düzenlenen cenaze törenine, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Saadet Oruç ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan’ın yanı sıra il protokolü katıldı. 

maden-ocagindaki-gocukte-yaralanan-iscilerden-5i-taburcu-oldu-2-_9877_dhaphoto9

Küçükçekmece'de feci kaza! İki metrobüs çarpıştı Küçükçekmece'de feci kaza! İki metrobüs çarpıştı

Cenaze töreninde Yıldırım'ın eşi Nimet, kızları Büşra ve Merve Yıldırım gözyaşları dökerken birbirlerine sarılarak teselli aradı. Madencinin oğlu Ömer Yıldırım ise babasının fotoğrafını göğsüne iğneleyip, tabutunun başında bekledi.

maden-ocagindaki-gocukte-yaralanan-iscilerden-5i-taburcu-oldu-2-_9877_dhaphoto3

Yıldırım'ın cenaze namazını İl Müftüsü Aşır Durgun kıldırdı. Yıldırım'ın Türk bayrağına sarılı tabutu, namazın ardından cenaze aracına konularak beldeye bağlı Başören köyüne götürülerek dualarla defnedildi.

Kaynak: (DHA)