08 Temmuz 2020, Çarşamba
Son Dakika

GÖGDER Etiyopya Simu’yu bu Ramazan da unutmadı

Gönüllü Öğrenme Grubu Derneği (GÖGDER), Etiyopya’nın Yabello kasabasındaki Simu Beldesini bu sene de unutmadı. GÖGDER Genel Başkanı Süleyman Erdemir, ihtiyaç sahibi 530 kişiye erzak kolisi dağıtıldığını, 100 kişiye ise giyim yardımı yapıldığını söyledi.
04.05.2020 11.44.32

MÜJDEM ÇETİNKAYA

Kısa adı GÖGDER olan Gönüllü Öğrenme Grubu Derneği, geçtiğimiz sene sürdürdüğü iyilik ziyaretlerinin devamı olarak Etiyopya’nın Yabello kasabasındaki Simu Beldesini bu sene de unutmadı. GÖGDER Genel Başkanı Süleyman Erdemir’in açıklamasına göre bölge fakirlerine erzak kolisi ve giyim yardımında bulunuldu.

GÖGDER Derneği Genel Başkanı Süleyman Erdemir, Simu Beldesi’ne
erzak ve giyim yardımının yanı sıra eğitim desteği de verildiğini ifade etti.

GÖGDER Derneği Genel Başkanı Süleyman Erdemir konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada şu bilgilendirmede bulundu:

Erzak kolisi ve giyim yardımı

GÖGDER (Gönüllü Öğrenme Grubu Derneği) olarak Etiyopya Yabello Simu Beldesine geçtiğimiz sene de Ramazan vesilesiyle yardımda bulunmuştuk. Bu sene de hayırseverlerimizin katkılarıyla çok şükür 530 ihtiyaç sahibine erzak kolisi dağıtıldı. Yine 100 ihtiyaç sahibine de giyim yardımı yapıldı.

Daha önceki yaptığımız açıklamalardan bilindiği gibi bu belde insanı yaklaşık üç-dört sene önce Müslüman olmuştu. Bu beldeye iki sene önce de bir mescit inşa edilmişti. Geçen sene de yine hayırseverlerimizin katkılarıyla bir değirmen bir medrese yaptırıp geçimlerini sağlamak üzere 100 aileye de 3’er adet keçi dağıtılmıştı.

Elimizden geldiğince ve hayırseverlerimizin desteğiyle ve zaman zaman kardeş STK’larla birlikte veya derneğimizin münferit gayretleriyle karşılıklı ziyaretleşmeler gerçekleştirilmekte ve eğitim desteği de verilmektedir”

GÖGDER, Etiyopya’nın güneyinde Addis Ababa'dan 620 km
uzaklıkta Yabello kasabasında faaliyetlerini sürdürüyor.

Yardıma pandemik ayar

İki yıldır iftar ve kurban organizasyonu da yapılan bölgeye bu yıl korona virüsü sebebiyle iftar programı yapamadıklarını belirten GÖGDER Genel Başkanı Süleyman Erdemir açıklamasında bu sene ihtiyaç sahiplerine erzak kolisi ve giyim yardımında bulunulduğunu, inşallah nasip olursa Kurban organizasyonunun ise yapılacağını belirtti.

Etiyopya’nın güneyinde Addis Ababa'dan 620 km uzaklıkta Yabello kasabasında faaliyetlerini sürdüren GÖGDER, kurulduğu 1989 yılından bu yana yurt içi ve yurt dışında bu ve benzeri iyilik faaliyetlerine devam ediyor.

 Yorum Ekle