Güzel sanatçı Gülben Ergen'in Borsa merakı, piyasa yatırımcılarının pek te hoşuna gitmeyen bir türden sonuç üretti. Yakın zamanda attığı bir Borsa twiti sonrası piyasaların düşmesine neden olan sanatçı bir kez daha sahne aldı. 

Yazlık pozlarına anlam verilemeyen bir şekilde temettü hastegi yapıştıran Ergen sosyal medyada en çok etkilişim alan paylaşımlar arasına giriverdi. Gülben Ergen’in dün akşam attığı tweette #temettü etiketini kullanması gündem oldu.

Borsa düşecek paniği yaşandı

Bir süredir yatırım konusunda sosyal medyada anket yapan ve Borsa İstanbul'da işlem hisse senetlerine dair sorular soran şarkıcı Gülben Ergen'in son paylaşımı X'te (Twitter) gündem oldu.

Gülben Ergen, kimono giydiği yazlık pozlarıyla "O ne demek #temettü" paylaşımı binlerce etkileşim alırken, yatırımcılar arasında 'borsa düşecek' esprilerine neden oldu.

Espriler gerçeğe dönüştü ve Borsa İstanbul bugün sert satışlara sahne oldu. Hatta tweette yer alan ‘5.200’ rakamı ‘endeks 5 bin 200 puana mı düşecek?’ polemiğine neden oldu.

Büşra Pekin’in değişimi olay oldu Büşra Pekin’in değişimi olay oldu

Borsa için mesaj mı verdim sandınız?

Borsada yaşanan sert düşüşün ardından Gülben Ergen TT oldu. Trend Topic olduğunu gören Gülben Ergen konuyla ilgili attığı tweette şunları yazdı:

“Şaka mı bunlar? #Gülben etiketi ile okuduklarıma pes! Güzelim fotoğrafın içerisinde etiket mi buldunuz. Sonra orada yazan 5200 kimono etiketini borsaya mesaj veriyorum mu sandınız? Ahahaha size Gülben’siz hayat zor arkadaşlar.”

gülben etiket

Temettü nedir ?

Borsada işlem gören şirketlerin dönem içinde elde ettikleri kârdan mevcut ortaklara nakit veya hisse senedi şeklinde verdikleri paya temettü deniyor.

gülben twit

Kaynak: (HABER MERKEZİ)