Henüz kesinleşmeyen sonuçlara göre Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci tura kalırken, son hafta öne çıkan anketlerin ilk sırada gösterdiği Kemal Kılıçdaroğlu, yüzde 50 barajını aşamadı. Anketlerin çoğunlukla ikinci sırada gösterdiği Erdoğan, sandıkların yüzde 99’unun açıldığı tabloda, oyların yüzde 49.5’ini aldı. Anketler, Erdoğan’ın oyunu ağırlıklı olarak yüzde 43-45 bandında gösteriyordu.

Dün gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili seçimlerinde saat 00.30 itibarıyla Anadolu Ajansı’nın açıkladığı resmi olmayan sonuçlara göre, Cumhur İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Erdoğan yüzde 49.5, Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu yüzde 44.9, ATA İttifakı adayı Sinan Oğan ise yüzde 5,2 oy aldı.

hakan 1

SONAR VERİLERİ GÜNDEMDE

Erdoğan seçim vaatleri hayata geçirmek için çalışmalara başladı Erdoğan seçim vaatleri hayata geçirmek için çalışmalara başladı

Kamuoyu araştırma şirketlerinin büyük bölümü öngörülerinde yanılırken, kamuoyu araştırmacısı Hakan Bayrakçı'nın seçimlerden günler önce açıkladığı veriler gündem oldu. SONAR Araştırma'nın verilerini aktaran Bayrakçı, cumhurbaşkanlığı yarışında Recep Tayyip Erdoğan için yüzde 48.8, Kemal Kılıçdaroğlu için yüzde 44.1, Sinan Oğan için yüzde 3.5 oy tahmininde bulunmuştu.

hakan 2

2. TUR TAHMİNİ

Kamuoyu Araştırmacısı Hakan Bayrakçı, olası 2. tur için de şu tahminlerde bulunmuştu:

Recep Tayyip Erdoğan: Yüzde 52.1

Kemal Kılıçdaroğlu: Yüzde 47.9