07 Ağustos 2020, Cuma
Son Dakika

Hakim ve savcının asıl murakıbı kendi vicdanıdır

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hakim ve savcının asıl murakıbı kendi vicdanıdır. Mahkeme salonlarında ve adliye binalarında yazan 'Adalet mülkün temelidir' sözü daima rehberiniz olmalıdır." dedi.
20.05.2020 16.27.48

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "23. Dönem Adli Yargı Hakim ve Cumhuriyet Savcıları Kura Töreni"ne video konferansla katıldı.  Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, "Hakim ve savcının asıl murakıbı kendi vicdanıdır. Mahkeme salonlarında ve adliye binalarında yazan 'Adalet mülkün temelidir' sözü daima rehberiniz olmalıdır." dedi. Meclisin yeni yasama döneminde yeni reform (yargı) paketleriyle milletin huzurunda olacaklarını belirten Erdoğan, hakim ve savcılara seslendi:  

Başınızı yastığa koyduğunuz zaman mutlu ve huzurlu hissedeceksiniz

Erdoğan, "Kimi zaman FETÖ gibi terör örgütlerinin etkisi altına giren adalet sistemimiz milletimizin gözünde epeyce örselenmiştir.  Rahmetli Menderes ve arkadaşlarının idamı da 12 Eylül yargılanmaları da FETÖ ihanet çetesinin kumpasları da acı izler bırakmıştır. Bunun için sizden vicdanınızı ve imzanızı Allah korkusu ve uygulamakla olduğunuz kanunlar dışında asla hiçbir kimsenin, hiçbir gücün emrine vermemenizi istiyorum. Böyle ilkeli davrandığınızda hayatın sizin için daha zor olacağından şüpheniz olmasın. Ama gece başınızı yastığa koyduğunuzda içinizde hissedeceğiniz mutluluk ve huzurun bedeli, bu sıkıntıların hiçbiriyle mukayese edilemez” dedi. İTTİFAK-AAYorum Ekle