Erken saatte okula gidecek çocuklarını uyutmak isteyen aileler inşaat gürültüsü yüzünden uyuyamadı. Mahalleli, Mahiroğlu’nun şikâyetlerini umursamadığını söyledi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İstanbul İl Müdürlüğü ekipleri, 1 Eylül’de villadaki yasal olmayan inşaatı tespit etmiş, Ekrem İmamoğlu yönetimindeki İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Boğaziçi İmar Şube Müdürlüğü’ne yazı göndererek kaçağın yıkılmasını istemişti.

Ancak bakanlık yazısına rağmen İBB yönetimi herhangi bir adım atmadı. Bu durumu fırsat bilen Halk TV sahibi, kaçak inşaatı bir an önce tamamlamak için çalışmalarını hızlandırdı.

imamoğluboğazz

MAHALLELİ TEPKİLİ

SABAH'ın haberine göre, kaçak inşaatın son halini görüntüleyen drone çekimlerinde villanın çatısının da kapatıldığını ortaya çıkardı. Dün akşam ise saatlerce beton dökülen villada Mahiroğlu, özellikle sabah okula gidecek çocukların rahatsız olmasına aldırış etmedi.

Dilan Polat'ın uyuşturucudan gözaltına alınan ablası Sıla Doğu hakkında flaş karar! Dilan Polat'ın uyuşturucudan gözaltına alınan ablası Sıla Doğu hakkında flaş karar!

imamoğlu1

Mahalle sakinlerinden M.B., "Akşam hava kararmış olmasına ve saat 20.00'yi geçmiş olmasına rağmen burada saatlerce mikserlerin beton dökmesini dinledik.

Gündüz çekiç sesleri akşam beton mikserlerinin sesleri... İnsanlar, burada kendi evlerine bir çivi dahi çaksa hemen gelip inceleme başlatan İBB Boğaziçi Müdürlüğü ekipleri neden Halk TV patronuna ses çıkarmıyor?

Burada kaçak çalışma var ve herkes de bunu biliyor. Söz konusu kişi yıllardır bunu hep yapıyor.

Okullar açıldı. Çocuklar akşamları sesten uyuyamıyor" dedi.

Kaynak: (HABER MERKEZİ)