Bankalar son dakika duyurdu! Oranlar değişti! İşte 120 bin liranın 30 günlük güncel faiz getirisi Bankalar son dakika duyurdu! Oranlar değişti! İşte 120 bin liranın 30 günlük güncel faiz getirisi

İstanbul Portföy Yönetim Kurulu Üyesi Burak Üstay, Bloomberg HT'de yaptığı açıklamada, halka arzların devam etmeyeceğini düşündüğünü belirtti. Üstay, yatırımcıların faizlerin daha çekici hale gelmesiyle risksiz gelir elde etmek için mevduat faizine yönelebileceklerini ifade etti.

Üstay, şu görüşleri paylaştı:

"Halka arz furyasının devam etmesini beklemiyorum. Çünkü bu süreçte ciddi satışlarla önemli bir kaynak çıkışı yaşanıyor.

Borsanın en büyük rakibi faiz. Faiz de oldukça cazip seviyelere yükseldi. Şu anda, politika faizi yüzde 35 seviyesindeyken bankalarda yüzde 40'lara varan mevduat faizleri sunulabiliyor.

Güvenli bir şekilde aylık yüzde 3 gibi hatta daha üzerinde faiz elde etmek artık mümkün hale geldi. Faizler ciddi anlamda yükseliyor ve mevduat faizleri yüzde 2,5-3 seviyelerine oturduğundan bu yana borsada önemli bir düzeltme görüyoruz."

Kaynak: HABER MERKEZİ