Milli voleybolcu Hande Baladın’a sosyal medya üzerinden silahla tehdit mesajları gönderdiği iddiasıyla tutuklanan Mustafa Neşeli’nin tahliyesine yapılan itiraz, mahkeme tarafından reddedildi. Neşeli, “Zincirleme şekilde kadına karşı silahla tehdit” suçundan 2 yıl 6 aydan 8 yıl 9 aya kadar hapis cezası istemiyle yargılanıyor.

Dünyanın en yaşlı insanı uzun yaşamın sırrını açıkladı: "Bu iki besini tüketin..." Dünyanın en yaşlı insanı uzun yaşamın sırrını açıkladı: "Bu iki besini tüketin..."

“BENDEN ŞİKAYETÇİ OLMADI, BENDEN KORKMADI”

Olay, geçtiğimiz temmuz ayında yaşandı. Eczacıbaşı Dynavit takımında oynayan milli voleybolcu Hande Baladın, Instagram hesabından kendisine tehdit mesajları gönderen Mustafa Neşeli isimli bir kullanıcıdan şikayetçi oldu. Neşeli’nin paylaşımlarında, “Kızım dedim, orman yoluna yatarım, spor kulübüne giderken arabanı tararım dedim. Benden şikayetçi olmadı. Benden korkmadı. Ben bunu alenen devamlı tehdit, taciz aklınıza gelebilecek ne varsa uyguladım. Fakat saf aşık gibi göründüm kendisine. Sanki bana her şeyi yaptırabilecek bir insanmış gibi. Bu da bundan nemalandı…”, “Ben bu kıza diyorum ki senin yüzüne asit atacağım bundan dahi korkmuyor.(…) Bu kızdan intikam almadan bana ölüm yok” gibi ifadeler yer aldığı belirtildi.

“CAN GÜVENLİĞİMDEN ENDİŞE DUYUYORUM”

Hande Baladın, şikayet dilekçesinde, Neşeli’nin kendisini, oynadığı takımı ve sponsor firmayı tehdit ettiğini, can güvenliğinden endişe duyduğunu, psikolojik olarak etkilendiğini ve tedavi gördüğünü kaydetti. Şikayet üzerine soruşturma başlatan savcılık, Neşeli’nin gözaltına alınmasını istedi. Polis tarafından yakalanan Neşeli, 1 Ağustos’ta çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Savcılık, Neşeli hakkında “Zincirleme şekilde kadına karşı silahla tehdit” suçundan 2 yıl 6 aydan 8 yıl 9 aya kadar hapis cezası talebiyle iddianame hazırladı.

“AKIL SAĞLIĞIM YERİNDE DEĞİL”

İstanbul 46. Asliye Ceza Mahkemesindeki ilk duruşmada sanık Mustafa Neşeli, savunmasında pişman olduğunu, akıl sağlığının yerinde olmadığını, Hande Baladın’ı sevdiğini, kendisine ceza verilmemesini istedi. Mahkeme, sanığın tahliyesine ve Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde gözlem altına alınmasına karar verdi. Bu karara Aile Bakanlığı avukatları itiraz etti. İtirazı inceleyen İstanbul 39. Ağır Ceza Mahkemesi, tahliye kararının usul ve yasaya uygun olduğunu, hukuka aykırılık bulunmadığını belirterek itirazın reddine hükmetti.

Kaynak: (HABER MERKEZİ)