DOLAR
5,8892
%-0,64
EURO
6,4904
%-0,75
ALTIN
282,40
%-0,75
BİST100
95.567
%1,69

Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Taşaltın istifa etti

Harran Üniversitei Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, "Cumhurbaşkanlığı makamını yıpratmamak için rektörlük görevimden ayrılıyorum" dedi. İstifanın ardından YÖK'ün internet sitesinde bir açıklama da yayınlandı.
01.11.2018 10.02.41

Harran Üniversitei Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, "Cumhurbaşkanlığı makamını yıpratmamak için rektörlük görevimden ayrılıyorum" dedi. İstifanın ardından YÖK'ün internet sitesinde bir açıklama da yayınlandı. Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın görevinden istifa ettiğini bildirdi. Taşaltın, yaptığı yazılı açıklamada, göreve geldiği 6 Nisan 2015 tarihinden bugüne kadar, büyük bir özveri ve gayretle ülkesine, milletine, Şanlıurfa'ya ve üniversiteye hizmet etmeye çalıştığını belirtti. Bu süreçte birçok zorlukla mücadele etmek durumunda kaldığını ve her zaman milletin menfaatlerini ön planda tutmayı şiar edindiğini vurgulayan Taşaltın, açıklamasında şunları kaydetti: "Lakin gelinen noktada özel bir televizyon programında yaptığım şahsi konuşmalarım maalesef çarpıtılarak, kamuoyunda Sayın Cumhurbaşkanımızı yıpratmak üzere kullanılmaya kalkışılmıştır. Bu nedenle üniversitemi ve Cumhurbaşkanlığı makamını yıpratmamak için rektörlük görevimden ayrılıyorum. Detaylı açıklamayı daha sonra yapacağım."

İSTİFANIN ARDINDAN YÖK'TEN AÇIKLAMA

Prof. Dr. Taşaltın'ın istifasının ardından YÖK'ün resmi internet sitesinde bir açıklama yayınlandı. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı: "Harran Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Ramazan TAŞALTIN 31.10.2018 tarihinde istifa etmiş bulunmaktadır. Bu vesileyle akademi camiamızdaki bütün değerli hocalarımızın ve bilhassa karar alma mevkilerinde bulunan sayın idarecilerimizin söz ve fiillerinin ölçülü, makul, ilmi çerçevede ve toplumun hassasiyetlerini gözetir şekilde olmasına azami dikkat göstermelerinin ehemmiyeti bir kez daha ortaya çıkmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

 


Yorum Ekle