Yoldan geçen vatandaşı da yardım bahanesiyle binaya sokan pişkin hırsız saatlerce vakit geçirdiği binada ne var ne yoksa boşalttı.

Garip olay Beylikdüzü'nde yaşandı. 31 Ağustos Perşembe günü Beylikdüzü Gürpınar Mahallesi'de sabah saatlerinde gerçekleşen olayda bir binanın otoparkına giren hırsızlar, depo olarak kullanılan alandan toplam 17 bin lira değerinde kurutma makinesi ve bisiklet çaldı.

Hırsızlık zanlılarından birisi yoldan geçen vatandaş çıktı

Hırsızlık olayının polise intikal etmesiyle birlikte harekete geçen Hırsızlık Büro ekipleri kimliği tespit edilen zanlılardan M.S isimli şahsı evinde yakalayarak gözaltına aldı. Bu kişinin yapılan sorgusunda görüntülerdeki diğer kişinin kendi talebi üzerine binadan eşya taşımaya yardım eden yoldan geçen bir vatandaş olduğu ortaya çıktı. 

Sakın böyle uyumayın! Yorgun uyanmanızın sebebi bu olabilir Sakın böyle uyumayın! Yorgun uyanmanızın sebebi bu olabilir

Gözaltındaki kişinin çok sayıda hırsızlık olayından kaydı olduğu belirlendi.

Rahat tavırları pes dedirtti!

Sabahın ilk ışıklarıyla girdiği binada her yeri karıştıran hırsız, akşam saat 21.00 sıralarında binayı terk etti. Rahat tavırlarıyla dikkat çeken hırsız her hareketi binanın güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi. Şahıs girdiği apartmandan 12 saat sonra çıktı. M.S. tutuklanarak cezaevine gönderildi.