İstanbul Büyükşehir Belediyesi personeli, resmi plakalı temizlik aracıyla önce vatandaşın aracına çarptı, ardından o vatandaşı ezip geçti. Aracı kullanan personel, olayda ayağından ağır yaralanan vatandaşın yardım çağrısına da aldırış etmeden olay yerinden kaçarak uzaklaştı.

AW032120_03

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, bombalı saldırının detaylarını paylaştı İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, bombalı saldırının detaylarını paylaştı

Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan vatandaşın sol ayağındaki 5 parmağı ameliyatla kesilirken araç sürücüsü ile İBB personeli arasında yaşananlar araç içi kameraya yansıdı.

AW032120_01

"ARACIM ARIZA YAPTI, SERVİS BEKLİYORUM" CEVABINA ÖFKELENDİ, KÜFÜRLER SAVURDU!

Geçtiğimiz Temmuz ayında meydana gelen olayda, iddiaya göre, aracı arıza veren Sönmez, otomobilini yol kenarına çekerek durumu araç arıza ekibine bildirerek beklemeye başladı. O sırada resmi plakalı temizlik aracıyla caddeye gelen İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) personeli Yaşar Ö, Sönmez’den aracını çekmesini istedi.

AW032120_02

Celal Sönmezin "Aracım arıza yaptı, servis bekliyorum." cevabına öfkelenen temizlik personeli, hakaretler ve küfürler savurarak temizlik aracına geri döndü ve ardından Sönmez’e ait otomobile çarptı. Aracı hasar alan Sönmez, otomobilinden inerek tutanak tutturmak için Yaşar Ö. ile konuşmak istedi. Olay yerinden kaçmak için aracı çalıştıran Yaşar Ö. hız yaptığı esnada 31 yaşındaki Celal Sönmez’i aracın altına alarak ezdi.

AW032120_06

SOL AYAĞINDAKİ BEŞ PARMAĞINI KAYBETTİ!

Olayda ayaklarından ağır yaralanan Celal Sönmez, "Ambulans çağır!" diyerek temizlik personeli Yaşar Ö’den yardım istese de acımasız personel, olay yerinden hızla uzaklaştı. Kendi imkanlarıyla hastaneye giden Sönmez, geçirdiği 8 ameliyat sonrası sol ayağındaki 5 parmağını kaybetti. Sönmez ailesi konuyu yargıya taşıdı. Temizlik personeli çıkarıldığı mahkemece serbest bırakıldı.

AW032120_04

"TEK İSTEDİĞİM ŞEY ADALET"

Yaşanan olay sonrası sol ayağındaki 5 parmağını kaybeden Celal Sönmez, “Aracım arıza yapınca yol kenarına çekip dörtlülerimi yaktım ve araç arıza servisine durumu bildirdim. O esnada İBB’ye ait temizlik aracı arkama yanaşarak aracı oradan çekmemi istedi. Aracımı biraz daha öne aldım. Bir süre sonra araçtan inen temizlik personeli yanıma gelerek hakaret etmeye başladı. Aracına binerek otomobilime kasten çarptı.

AW032120_05

Ben de tutanak tutmak için kendisini durdurmak isteyince kasıtlı olarak aracı resmen üzerime sürdü, ezdi. Beni bu hale getirdi. Olay esnasında kendisinden ambulans çağırması için yardım istedim ancak kendisi kaçmayı tercih etti. 8 ameliyat geçirdim. Sol ayağımdaki 5 parmağımı kaybettim. Ayağımı kaybetme riskim hala devam ediyor. Bu şahıs daha ben hastaneden çıkmadan serbest bırakıldı. Benim hayatımı kararttı. Tek istediğim şey adalet" diye konuştu.

Kaynak: (İHA)