Panik atakla başa çıkmak için uzmanlardan 10 öneri Panik atakla başa çıkmak için uzmanlardan 10 öneri

Galatasaray Futbol Takımı Doktoru Yener İnce, Mauro Icardi, Sergio Oliveira, Wilfried Zaha ve Hakim Ziyech'in sağlık durumları hakkında bilgi verdi. Gaziantep FK maçında darbe alan Icardi’nin ciddi bir sakatlığının olmadığını söyleyen İnce, "Icardi'nin çok ciddi bir sakatlığı yok. Son maçta ayağına anormal bir darbe aldı. Ayak bileğinde bir şişlik var. Oyuncunun faydasına olacak program uygulanıyor. Gelecek hafta takımla antrenmana çıkacak. Sergio son idmanda kalçasına ters hareketten sonra takılma hissi oluşmuştu. Onu da toparlayıp salı günü takımla beraber başlatacağız" dedi.

“HAKİM ZIYECH TAKIMA NE ZAMAN KATILACAK?”

Faslı futbolcu Hakim Ziyech'in takıma katıldığında idman için hazır durumda olmadığını ifade eden İnce, "Uzunca bir süre istenen randımanda idman yapmadığı için onu takım idmanını kaldırabilir, sakatlanmaz hale getirmemiz lazım. O yüzden çalışıyoruz. Onun da önümüzdeki salı ya da çarşamba takımla çalışmaya başlamasını ön görüyoruz" dedi.

ZAHA’NIN SON DURUMU

Yener İnce, Fildişi Sahilli futbolcu Wilfried Zaha'nın durumu için ise şunları söyledi:

"Zaha'nın geçen sezon çok uzun süren ve tekrar eden kas sakatlıkları olmuş. Crystal Palace için çok önemli bir oyuncu olduğu için bu şekilde oynatılmış. Kendisi çok istekliydi ve kendisini denedi. Kendi de denediğinde saha içerisinde kendi isteklerini yapabilecek seviyede fitnessa sahip olmadığını o da fark etti. Sık sık arka adalede sakatlıklar yaşamış. Orada çok fedakârlıklar yapmış. Bizde sakatlık yaşamadı. Sakatlık yaşamaması için özel bir program uygulanıyor. Samsunspor maçından önce takımla çalışmalara başlayacak." şeklinde konuştu.  

"NDOMBELE'NİN BİRAZ KİLOSU VAR AMA DÜŞÜRECEĞİZ”

Fransız futbolcu Tanguy Ndombele'nın bir sıkıntısı olmadığını söyleyen İnce, "Bazı oyuncuların yağ oranı, en iyi olduğu zamanda diğer oyunculardan daha yüksektir. Dünya futbolunda 8-10 arasıdır. İdeal bir oyuncunun yağ oranının yüzde 11-12’nin altında kalması gerekir. Aktif dünya futbolunda çok iyi durumda olan oyuncular var, yüzde 16-17'lerle oynayan. Bu çocuğu da yüzde 11’lere düşürdüğünde sahada hayalet olur. Evet, biraz kilosu var ama düşüreceğiz. Abartılı bir durum yok. Bu şekliyle Tottenham’da tüm antrenmanlara çıktı. Tottenham ve Napoli’deki raporları bizde. Oyuncunun en fit olduğu zamanlardaki kiloları da buna yakın" dedi.

Kaynak: (İHA)