29 Eylül 2021, Çarşamba
Son Dakika

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Çataklı: 81 terörist etkisiz hale getirildi

İçişleri Bakan Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı, sözde üst düzey 10 terörist dahil mayıs ayı içinde etkisiz hale getirilen toplam terörist sayısının 81 olduğunu bildirdi.
05.06.2021 13.24.46

Çataklı, Bakanlık Konferans Salonu'nda "Aylık Basın Bilgilendirme Toplantısı" düzenledi.

Bir yılı aşkın süredir Kovid-19 salgınıyla mücadele edildiğini, bu sürecin tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de maliyetleri olduğunu aktaran Çataklı, insanların sevdiklerini kaybettiğini ve yaşanan sıkıntıların ekonomik yansımaları nedeniyle esnafın, üreten insanın, çalışanların çok ciddi maliyetler yüklendiğini söyledi.

Çataklı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nin bu yüklerin azaltılması için önemli adımlar attığını ve İçişleri Bakanlığı olarak kendilerine de bu süreçte önemli görevler düştüğünü aktardı.

Milletin büyük sabır ve feraset gösterdiğini, Bakanlık personeli, valiler, kaymakamlar, polis, jandarma, sahil güvenlik, AFAD ve diğer görevli personellerin ciddi bir gayret ortaya koyduğunu aktaran Çataklı, tam kapanma süreci sonrasında vaka sayılarının dün itibarıyla 6 binli rakamlara geldiğini hatırlattı.

Çataklı, "Salgınla mücadele kapsamında 2021 mayıs ayında valilikler ve kaymakamlıklar tarafında 6 milyon 132 bin 761 resen denetim gerçekleştirilmiş, ayrıca vatandaşlarımızdan gelen ihbar ve şikayetlere bağlı olarak da 71 bin 78 kontrol yapılmıştır. Bu gayretlerin neticesinde bildiğiniz gibi 'kademeli normalleşme' adını verdiğimiz yeni bir döneme adım attık." dedi.

İTTİFAK-AAYorum Ekle