20 Eylül 2021, Pazartesi
Son Dakika

İmece usulü kurulan sofralarda 5 bin kişi iftar yapıyor

Afyonkarahisar'da ramazan ayında yardımseverlerin katkısıyla belediye yemekhanesinde pişirilen 5 bin kişilik yemek, her gün iftar çadırlarında dağıtılıyor, mahallelerde ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.
15.05.2019 13.11.35

Afyonkarahisar Belediye Başkanlığı öncülüğünde 15 yıldır geleneksel hale getirilen hizmet kapsamında, iftar yemeği için bazı hayırseverler para, bazıları ise malzeme desteğinde bulunuyor. Belediyenin yaklaşık 40 kişilik ekibi, sabah başladıkları yemek mesaisinde her gün yaklaşık 300 kilo soğan soyuyor. Menüye göre, 240 kilogram pirinç veya bulgur ile pilavın yapıldığı yemek mesaisinde çalışmalar iftar vaktine kadar devam ediyor.

"5 bin kişilik iftar yemeği hazırlanıyor"

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, gazetecilere yaptığı açıklamada, ramazanın, yardımlaşma duygularının zirveye çıktığı bir ay olduğunu söyledi. Belediye olarak her yıl ramazanda gerek iftar çadırları gerekse dağıtım noktalarında 5 bin kişiye iftar yemeği ulaştırdıklarını aktaran Zeybek, şunları kaydetti: "Afyonkarahisar'ın hayırsever insanları, imkanları ölçüsünde katkıda bulunarak iftar yemeği için yardım ediyor. 15 yıldır bu yardımlaşma ve iftar geleneği devam ediyor. Son yıllarda yapılan yardımlarla iftar yemeği miktarını arttırdık. Günlük 5 bin kişiye iftar yemeği çıkartıyoruz. 3 bin kişilik yemek, şehrimizin 6 noktasında mahalle sakinlerine dağıtılıyor. 2 bin kişilik iftar yemeği de her gün kent merkezindeki ikisi sabit, diğeri de her gün farklı mahallede olmak üzere kurulan iftar çadırlarında vatandaşlarımıza ikram ediliyor."Yorum Ekle