İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Interpol tarafından mavi bültenle aranan uluslararası uyuşturucu karteli üyesi Christijan Palic'in Beşiktaş'ta yakalandığını duyurdu.

Hamile kadını canice katletmişti! Savunmasında kan donduracak ifadeler kullandı Hamile kadını canice katletmişti! Savunmasında kan donduracak ifadeler kullandı

Yapılan operasyon kapsamında Palic'in, "Zehir Taciri Kartel"in Avrupa'da faaliyet gösteren kartellerle işbirliği içerisinde Güney Amerika'dan kokain temin etmesine öncülük ettiği, Güney Amerika'daki suç örgütleriyle bağlantı sağladığı ve suçtan elde edilen gelirin aklanmasında önemli rol oynadığının tespit edildiği belirtildi.

Hırvatistan uyruklu Christijan Palic, Avrupa ülkeleri ve Brezilya tarafından çıkartılan Interpol'un mavi bülteniyle aranıyordu. İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube, İstihbarat Şube, Göçmen Kaçakçılığı ile Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlükleri tarafından koordine edilen operasyon sonucunda Christijan Palic, "KARTEL-3" operasyonuyla Beşiktaş'ta yakalandı.

Bakan Yerlikaya, operasyonun başarılı bir şekilde gerçekleştirildiğini belirterek, güvenlik güçlerine teşekkür etti ve ülkenin güvenliği için yürütülen mücadelede kararlılık mesajı verdi.

Kaynak: (HABER MERKEZİ)