ABD Newyork'ta düzenlenen Wonderlust etkinliğiyle birlikte Apple iPhone 15 serisini ve diğer yeni ürünlerini kullanıcılarının beğensine sundu. Özellikle gözlerin üzerine çevrildiği iPhone 15 Pro'nun tanıtımı sırasanda Apple'nın ürünün değinmediği başka özellikleri de var. 

Marmara Gölü tamamen kurudu Marmara Gölü tamamen kurudu

Peki yeni iPhone 15'nin bu bahsedilmeyen özellikleri neler? 

En hafif iPhone'lar

Apple, yeni ürünlerin yapılan en hafif Pro iPhone'lar olduğunu belirtmekle yetindi ama resmi değerleri paylaşmadı. iPhone 14 Pro 206 gram ve iPhone 14 Pro Max 240 gram ağırlığındayken, Apple iPhone 15 Pro 187 grama ve Pro Max 221 grama düştü.

Yeni U2 çipi

Yeni iPhone Pro modelleri de yeni U2 çipini kullanıyor. Çip, eskisinden 3 kat daha yüksek menzilde bağlantı kurmanızı sağlıyor ve "Arkadaşlarımı Bul" için Hassas Bulma'yı kullanmanın yeni bir yolu. Böylece kullanıcılar konumlarını paylaşabiliyor ve kalabalıkta bile birbirlerini bulabiliyorlar.

Daha yüksek kablosuz performans 

iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max, 2 kata kadar daha yüksek hızlar da dahil olmak üzere daha yüksek kablosuz performans için Wi-Fi 6E'yi destekliyor.

Qi2 kablosuz şarj

Yeni iPhone 15 Pro, MagSafe ve yakında çıkacak Qi2 kablosuz şarjı destekliyor.

Dijital yakınlaştırma

Daha küçük olan Pro modeli 15x'e kadar dijital yakınlaştırma yapabilirken, 5x'e kadar optik yakınlaştırmaya sahip olan Pro Max sürümü 25x'e kadar dijital yakınlaştırma yapabiliyor.

Akıllı HDR 5

Apple resmi web sitesinde buna Akıllı HDR 5 diyor. Fotoğrafların, Fotoğraflar uygulamasında görüntülendiğinde daha parlak vurgulara, daha zengin orta tonlara ve daha derin gölgelere sahip olmasını sağlıyor.

Bu gelişmiş HDR işleme üçüncü taraf uygulamalar tarafından da kullanılabilir, böylece görüntüler çevrimiçi paylaşıldığında daha da iyi görünebilir.

Kaynak: (HABER MERKEZİ)