MEHMET POYRAZ/İttifakgazetesi.com

Hepsiburada’ya iş başvurusunda bulunan, Tetanoz Aşı Kartı’nı işe girişte istenilen belgeler arasında gören ve haber merkezimize ulaşan İstanbul’un Pendik ilçesinde ikamet eden Engin Uzun adlı vatandaş bu durumu şaşkınlıkla karşıladı. Hepsiburada e-ticaret sitesinden iş başvurusunda bulunan Uzun’a gönderilen ‘İşe Giriş Evrak Listesi’nde ‘Tetanoz Aşı Kartı’ şartı şu ifadelerle yer buldu:

Mustafa Armağan: Türklük ile Türkçülük her zaman birbirine karıştırılır Mustafa Armağan: Türklük ile Türkçülük her zaman birbirine karıştırılır

“Raporu yazılmış Akciğer Grafisi (Radyolog onaylı raporu ile- Verem Savaş Dispanserinden alınan raporlar kabul edilmeyecektir.) ve CD’si. Hemogram Testi Odio Testi (KBB. doktoru tarafından yorumlanmış ve kaşe-imzalı), Ekranlı araçlarla çalışabilir raporu (Göz doktoru tarafından yorumlanmış ve kaşe-imzalı), Kan Grubu ve Tetanoz Aşı Kartı.”

Bu arada mütefekkir Abdurrahman Dilipak’ın Tetanoz Aşı Kartı ile söz konusu e-ticaret firmasına dair sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım dikkat çekti:

“Hepsiburada işe girişte tatanoz aşısı mı istiyor. Bu aşı taleplerini firmalar üzerinden mi yapıyorlar. Toplumsal cinsiyeti de soruyorlar mı, kimler soruyor bunları!”

(MEHMET POYRAZ)