ABD enflasyon verilerinin beklentinin altında gelmesi, ons altın fiyatlarında ani yükselişe sebep olurken, ABD tahvil faizlerindeki artış ve dolar endeksindeki yükselişle birlikte altın fiyatları tekrar düşüş yaşadı.

"Son Tren" Uyarısı ve Kritik Gelişmeler

İslam Memiş, altın sahiplerine önemli uyarılarda bulunarak cuma gününe kadar önlemlerini almalarını önerdi. Özellikle ons altının 1960 dolar seviyesinin üzerinde kapanış yapması, 2000 dolar seviyesini hedefleyen bir yükseliş trendine işaret ediyor.

tr-altin-2

Altın Fiyatlarındaki Öngörüler ve Etki Eden Faktörler

Memiş, 2024'te 2350 dolar seviyesinde bir altın fiyatı öngördüğünü belirtti. Küresel ekonomik belirsizlikler ve merkez bankalarının politikaları, altın fiyatlarını olumlu yönde etkiliyor.

Altın Yatırımcılarına Öneriler ve Beklentiler

Altın fiyatlarında düşüşlerin kalıcı olmayabileceğini düşünen Memiş, ons altın fiyatının 2000 doların üzerine çıkmasıyla birlikte yeni hedeflerin 2027, 2035, ve 2057 dolar seviyeleri olabileceğini ifade etti.

Masterchef'te potaya giden ikinci isim belli oldu Masterchef'te potaya giden ikinci isim belli oldu

Gram Altın ve TL Fiyatlarındaki Tahminler

Gram altın/TL fiyatında yaşanan düşüşlerin geçici olabileceğini belirten Memiş, 1830 lira seviyesinin altın almak için iyi bir fırsat olabileceğini vurguladı ve 2000 lira seviyesini hedeflediğini belirtti.

Kaynak: (HABER MERKEZİ)