İspanya'da düzenlenen La Vuelta'nın Katalonya etabında yolu 400 litre motor yağ dökerek sabote etmek planları yapan 4 ayrılıkçı Katalon'un yakalandığı belirtildi.

Galatasaray'ın rakibine kötü haber! Martinez’in sakatlığı Manchester United’ı vurdu Galatasaray'ın rakibine kötü haber! Martinez’in sakatlığı Manchester United’ı vurdu

İspanyol medyasına göre: 26 Ağustos'ta Barselona'dan başlayan ve 17 Eylül'de Madrid'de sona erecek La Vuelta'nın Katalonya etabını sabote etme hazırlığında olan 4 kişi 27 Ağustos Pazar günü yakalandı.

İspanya'nın Bask bölgesinin bağımsızlığını savunan ayrılıkçı grup mensubu olduğu belirtilen 4 kişi çıkartıldıkları mahkeme tarafından haklarında isnat edilen "yol güvenliği, çevre kirliliği ve kamu düzenini bozan eylemi" suçlardan tutuksuz yargılanacak.

Lleida kentinin Solsones ilçesi yakınlarında La Vuelta'nın geçeceği yolun üzerindeki bir köprüye plastik boru ile bir düzenek kuran 4 kişinin, 400 litre motor yağını köprüye yakın bir yere koydukları depodan boruyla yukarıdan yola dökmeyi planladıkları belirtildi. (AA)