ABD, Arap dünyasında muazzam miktarda güveni kaybetti! ABD, Arap dünyasında muazzam miktarda güveni kaybetti!

İsrail'in Batı Şeria'daki SİHA saldırısında ölü ve yaralılar var. Cenin Mülteci Kampı'na düzenlenen hava saldırısında, 3 Filistinli hayatını kaybetti, 2'si ağır 9 kişi de yaralandı. Saldırı sonrasında bölgede çatışmaların devam ettiği bildiriliyor.

Filistin haber ajansı WAFA'nın aktardığına göre, İsrail'in Cenin Kampı'na düzenlediği saldırıda kullanılan silahlı insansız hava aracı (SİHA) 3 Filistinliyi hayatından etti.

Ayrıca, saldırıda 2'si ağır olmak üzere 9 kişi yaralandı. Görgü tanıklarına göre İsrail ordusu, baskınlarını gece boyunca sürdürerek onlarca askeri araç, buldozer, helikopter ve SİHA'larla Cenin kenti ve kampını abluka altına aldı.

İsrail güçleri ile silahlı Filistinli direnişçiler arasında çıkan çatışmalarda İsrail askerleri, gerçek mermi ve yoğun göz yaşartıcı gaz kullanarak müdahalede bulundu.

Ayrıca, Cenin'deki İbni Sina Hastanesi'nin İsrail askerleri tarafından kuşatıldığı ve bazı sağlık görevlilerinin gözaltına alındığı belirtiliyor. Filistin Kızılayı, İsrail'in hastane baskınını kınarken, görgü tanıkları da İsrail'in hastaneye silah zoruyla müdahale ettiğini ifade ediyor.

Kaynak: (AA)