İsrail’in Gazze Şeridi’nin güneyinde yer alan Han Yunus’taki apartmanlara yönelik düzenlediği saldırı sonucunda 28 kişi öldü.

Filistinli yetkililer, 23 sivilin yaralanarak hastaneye kaldırıldığını ve enkaz altında kurtarılmayı bekleyenlerin olduğunu belirtti. Han Yunus’un Hamad bölgesinde 3 apartmanın vurulduğu, bu apartmanlarda Abu Hatab, Al-Mubasher ve Hassanein ailelerinin yaşadığı bildirildi.

İsrail Deir el Balah’ı da bombaladı: 6 kişi öldü

Diğer yandan, İsrail, Gazze Şeridi’ndeki Deir el Balah’ı da bombaladı. Deir el Balah’da bir evin hedef alındığı saldırıda 6 sivil yaşamını yitirdi. Ölenlerin cenazeleri Aksa Şehitleri Hastanesi’ne götürüldü. İsrail, Gazze Şeridi’ne saldırırken, bölgedeki sivillerin de tahliye edilmesi için çalışmalar yaptığı öğrenildi.

Ekran görüntüsü 2023-11-18 132247

ABD'li gazeteden şok iddia: İsrail Hamas'ın saldırısını önceden biliyordu! ABD'li gazeteden şok iddia: İsrail Hamas'ın saldırısını önceden biliyordu!

İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu’nun Danışmanı Mark Regev, ABF’ye yaptığı açıklamada, Han Yunus’ta oturanların batıya doğru yer değiştirmelerini istediklerini söyledi.

Kaynak: (HABER MERKEZİ)