Gazze'de bulunan Şifa Hastanesi'ne yönelik devam eden saldırılarda, İsrail ordusunun hastanenin tahliye edilmesi için hazırlıklar yaptığı bildirildi. Ancak bu talep, hastaneden çıkanların nereye gidecekleri konusunda belirsizlik yaratıyor.

Saldırılar Devam Ediyor

Trthaber'in haberine göre; İsrail ordusu, Şifa Hastanesi'ndeki "operasyonunun" halen devam ettiğini ve bu nedenle hastanenin tahliye edilmesi gerektiğini savunuyor. Gazze Sağlık Bakanlığı verilerine göre, hastanede yaklaşık 2,500 kişi bulunuyor. Aralarında sağlık ekipleri, 600 yaralı ve 36 yenidoğanın da olduğu belirtiliyor.

Dünyanın en yaşlı insanı uzun yaşamın sırrını açıkladı: "Bu iki besini tüketin..." Dünyanın en yaşlı insanı uzun yaşamın sırrını açıkladı: "Bu iki besini tüketin..."

Güvenli Koridordan Açılan Ateş

Şifa Hastanesi Yönetimi ise İsrail ordusunun hastaneye düzenlediği baskında hastane içinden tek kurşun bile atılmadığını, ancak İsrail askerlerinin hastanenin çıkışının "güvenli" olduğunu iddia ettiği koridordan çıkanlara ateş açtığını söyledi. Hastane Yönetimi, işgal ordusunun hastaneye girmesinin bir zafer olacağına inandığını, ancak direnişin varlığına dair herhangi bir kanıt bulamadığını ifade etti.

Uluslararası Tepkiler Büyüyor

İsrail'in Gazze'deki en büyük sağlık tesisi olan Şifa Hastanesi'ne yönelik saldırılar, uluslararası düzeyde büyük tepkilere neden oluyor. Şifa Hastanesi'nde bulunan binlerce yaralı ve yerinden edilmiş sivilin durumu, uluslararası toplumun dikkatini çekiyor.

Filistinli yetkili, İsrail güçlerinin Şifa Hastanesi'ndeki cerrahi ve acil durum binalarına baskın düzenlediğini ayrıca acil servise girdiğini ve şu an hastanenin bodrumunda arama yaptığını aktardı.

Kızılhaç delegasyonuna "işgal ordusunun Şifa Hastanesi'ne baskın düzenlediğini" bildirdiklerini söyleyen Zakkut, ancak kendilerinden herhangi bir cevap alamadıklarını ifade etti.

Kaynak: (HABER MERKEZİ)