İsrail’in Gazze’ye düzenlediği saldırılar sonucu bazı gruplar, Coca Cola’nın İsrail’e destek verdiğini iddia ederek Coca Cola ürünlerini alıp yollara boşalttı. Fakat Coca Cola’nın Türkiye’deki hak sahibi olan Anadolu Grubu, bir Türk şirketidir. Anadolu Grubu, Coca Cola’nın yanında pek çok sektörde faaliyet göstermektedir. İşte Anadolu Grubu’nun sahip olduğu diğer markalar...

Ekran görüntüsü 2023-11-21 172147

Otomotiv Sektörü

Anadolu Grubu, otomotiv sektöründe Anadolu Isuzu, Honda Türkiye, Kia Motors, Lada, Geely ve TOGG gibi markaların Türkiye distribütörlüğünü yapmaktadır. Bu markaların üretim, satış ve servis hizmetlerini Anadolu Grubu sağlamaktadır.

Esenyurt’ta can pazarı: İETT otobüsüne çarpan sürücü öldü Esenyurt’ta can pazarı: İETT otobüsüne çarpan sürücü öldü

Ekran görüntüsü 2023-11-21 172142

Perakende Sektörü

Anadolu Grubu, perakende sektöründe Adel Kalemcilik, Migros, MigrosJet, Migros Sanalmarket, MigrosHemen, MigrosYemek ve Macrocenter gibi markaların sahibidir. Bu markalar, kırtasiye, gıda, temizlik, ev eşyası, kişisel bakım, elektronik, giyim gibi pek çok alanda müşterilerine hizmet vermektedir.

Enerji Sektörü

Anadolu Grubu, enerji sektöründe Anadolu Kafkasya Enerji Yatırımları, Aslancık Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş, AES Elektrik Enerjisi Toptan Satış gibi şirketlere sahiptir. Bu şirketler, hidroelektrik, termik, rüzgar ve güneş enerjisi gibi yenilenebilir ve fosil kaynaklı enerji üretimi ve ticareti yapmaktadır.

Sosyal Kuruluşlar

Anadolu Grubu, sosyal sorumluluk bilinciyle Anadolu Vakfı ve Anadolu Efes Spor Kulübü gibi kuruluşlara destek vermektedir. Anadolu Vakfı, eğitim, sağlık, kültür, sanat, spor, çevre gibi alanlarda projeler yürütmekte ve burslar vermektedir. Anadolu Efes Spor Kulübü ise basketbol, voleybol, hentbol, atletizm, yelken, yüzme gibi spor dallarında faaliyet göstermektedir.

Bira Sektörü

Anadolu Grubu, bira sektöründe Efes Pilsen markasının sahibidir. Efes Pilsen, Türkiye’nin en çok tüketilen ve en çok ihraç edilen bira markasıdır. Efes Pilsen, farklı lezzet ve ambalaj seçenekleriyle müşterilerine sunulmaktadır.

Kaynak: HABER MERKEZİ