Avcılar'da yapılabilecek aktiviteleri sizler için derledik. İşte bunlardan bazıları:  

  

Küçükçekmece Gölü

Avcılar’ın doğusunda yer alan bu göl, doğa severler için harika bir seçenektir. Göl kenarında piknik yapabilir, kitap okuyabilir, bisiklete binebilir veya kuş gözlemi yapabilirsiniz. Göl, özellikle hafta içi günleri daha sakin ve huzurlu bir ortam sunmaktadır.  

  

Atatürk Evi Müzesi

Avcılar sahilinde bulunan bu müze, Atatürk’ün Selanik’te doğduğu evin birebir kopyasıdır. Müzede Atatürk’ün yaşamına ve Kurtuluş Savaşı dönemine dair pek çok eşya, fotoğraf ve belge görebilirsiniz. Müze, Pazartesi günleri hariç her gün 09:00 ile 17:00 saatleri arasında ziyarete açıktır.  

cansızheykelavcılar

Marmara Caddesi

Avcılar’ın merkezinde yer alan bu cadde, alışveriş tutkunları için ideal bir yerdir. Cadde boyunca pek çok mağaza, kafe ve restoran bulabilirsiniz. Ayrıca cadde, metrobüs ve otobüs duraklarına da yakındır.  

Marmara Caddesinde pek çok sanat faaliyetine de denk gelebilirsiniz. Sokak müzisyenleri ve canlı heykeller cadde üzerinde sık sık karşılaşacağınız faaliyetlerden bazıları. 

  

Pelican Mall AVM

Avcılar’da Üniversite Mahallesi’nde yer alan bu alışveriş merkezi, hem alışveriş hem de eğlence için tercih edebileceğiniz bir yerdir. Özellikle çocuklar için eğlence noktalar mevcut olan alışveriş merkezi; sinema, bowling, buz pisti, tiyatro ve gösteri olanaklarıyla her yaştan ziyaretçiye hitap ediyor. Pelican Mall AVM, 10:00 ile 22:00 saatleri arasında açıktır.  

avcilar-sahili@2x

Avcılar Sahil Parkı

Marmara Denizi’nin kıyısında yer alan bu park, yemyeşil bir alandır. Parkta mangal yapabilir, çocuklarınızla oyun alanlarında vakit geçirebilir, deniz manzarasının keyfini çıkarabilirsiniz.  

Avcılar Ambarlı sahilinde yeni açılan lunaparkta vakit geçirebilir, etkinlik alanında düzenlenen etkinliklere de dahl olabilirsiniz.  

avcılar-1

Avcılar’da yapabileceğiniz aktiviteler bunlarla sınırlı değildir. Ayrıca Paşaeli Piknik Alanı, Haluk Perk Müzesi gibi yerleri de ziyaret edebilirsiniz. Avcılar, İstanbul’un hem doğal hem de kültürel zenginliklerini bir arada sunan ilçelerinden biridir. Siz de Avcılar’a gelerek bu güzellikleri keşfedebilirsiniz.  

(HABER MERKEZİ)

Toyota'dan yeni araç almak isteyenlere özel kampanya Toyota'dan yeni araç almak isteyenlere özel kampanya