İşte Bahçelievler'de gezilebilecek yerler:

catalcesme

Çatalmeşe Piknik Alanı

Çatalmeşe Piknik Alanı 100 bin metrekarelik bir alan üzerine kurulu ve meşe, kayın ve gürgen ağaçlarıyla dolu. Bol oksijenli geniş bir mesire alanı olan Çatalmeşe, piknik masaları ve kamelyalar, çocuk oyun alanları, koşu ve yürüyüş parkurları, spor alanları, kır lokantası ve kır kahvesi ile donatılmıştır. 

piknikalanı-1

Bahçelievler Piknik Alanı

Ailece piknik yapabileceğiniz ve hem dinlenip hem de eğlenebileceğiniz geniş bir mesire alanıdır. Masalarda pikniğinizi yapabilirizi sürebilirsiniz. Siz sevdiklerinizle hoş sohbet ederken çocuklar kendileri için ayrılmış oyun alanında doyasıya eğlenebilir. 

yenibosnaşehirkorousu

Yenibosna şehir korusu

Ailece keyifle piknik ve yürüyüş yapabileceğiniz geniş bir mesire alanıdır. Kendi malzemelerinizi getirerek pikniğinizi yapabilir veya trekking yolunda oksijen depolayarak koşunuzu ve yürüyüşünüzü yapabilirsiniz. Haftanın yorgunluğunu atarak dinlenirken çocuklar kendileri için ayrılan oyun alanında doyasıya eğlenebilirler. 

milliegemenlik

Milli Egemenlik Parkı

Yeşil alana sahip bu parkta çocuk oyun alanları, dinlenmek için banklar ve bir çay bahçesi bulunmaktadır. Çocuklar oyun alanında eğlenirken sizler parkın sessizliği ve sakinliği ile dinlenebilir ya da çay bahçesinde sevdiklerinizle hoş sohbet edebilirsiniz. Ayrıca parkta zaman zaman çeşitli etkinlikler ve konserler düzenlenmektedir. 

Havuzlu Köşk

Havuzlu Köşk (Siyavuşpaşa Kasrı)

16. yy. Sultan III. Mehmet zamanında iki defa sadrazamlık yapan Siyavuşpaşa’dan ismini almıştır. 16 yy. Osmanlı mimarisinden izler taşıyan bu saray Milli Egemenlik Parkının içerisinde yer almaktadır. Şu anda çocuk kütüphanesi olarak kullanılan saray görünüşü ve mimarisi ile görülmesi gereken yerler arasındadır. 

Bahçelievler-Çobançeşme-Köprüsü-nerede-848x566

Dilan Polat'ın kız kardeşi Sıla Doğu gözaltına alındı! Dilan Polat'ın kız kardeşi Sıla Doğu gözaltına alındı!

Çobançeşme Köprüsü

Doğu Roma İmparatorluğu dönemine ait olan bu köprü, 38 metre uzunluğunda ve 6 kemerli olup yontma taşlardan yapılmıştır. Eskiden suyu bol Ayamama deresi üzerinde iken şu anda suyu çekilmiş dere yatağı üzerinde yer almaktadır. 

viranbosn

Viran Saray (Viran Bosna)

Yeni Bosna Merkez Mahallesinde yer alan bu saray, Osmanlı dönemine ait olup, ismini bugün ki Yugoslavya’daki Bosna kentinden almıştır. Maalesef ki günümüze kadar sağlam ulaşamayan sarayın şu anda kalıntıları bulunmaktadır. Önceki ismi Saray Bosna iken, saldırı sonucu viran olunca Viran Bosna adını almıştır. 

soganlıcesmesi

Soğanlı Çeşmesi

Bahçelievlerin Soğanlı mahallesinde yer alan bu çeşme Bizans döneminde İmparator Neon tarafından askerlerin su ihtiyaçlarını karşılamak için yapılmıştır. Günümüze kadar sağlam ulaşan çeşmenin üzerinde Osmanlıca yazılar bulunmaktadır. 

metroportavm

Metroport AVM

2008 yılından bu yana hizmet veren Metroport Alışveriş Merkezi, yerli ve yabancı birçok markayı bünyesinde barındırıyor. Mağazalar, çocuk eğlence merkezi, bowling salonu ve sinema salonu gibi birçok olanak sunuyor. 

Metroport Alışveriş Merkezinde alışverişinizi yapabilir, cafe ve restoranlarda vakit geçirebilirsiniz. Eğlence merkezinde ailecek keyifli vakit geçirebilir, düzenlediği etkinliklere katılarak eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. 

Bölgenin diğer Alışveriş Merkezleri Starcity Outlet ve Ömür Plaza Alışveriş Merkezidir. 

Kaynak: (HABER MERKEZİ)