İsrail ‘Kefaret Günü’nü Filistinlilere yönelik füzeler ve baskınlarla kutladı! İsrail ‘Kefaret Günü’nü Filistinlilere yönelik füzeler ve baskınlarla kutladı!

Bahçeşehir, Başakşehir ilçesinin bir semtidir. Başakşehir, Avrupa yakasında bulunan ve İstanbul’un en yeni ilçelerinden biri olan bir yerdir.

Bahçeşehir, spor alanları, geniş parklar ve bahçeler, alışveriş merkezleri, tarihi eserler ve kafe-restoranlar gibi yaşam alanlarıyla dolu bir semttir. 

1.Bahçeşehir Göleti  

26 bin metrekarelik bir alana kurulmuş olan Bahçeşehir Göleti, İstanbul’un ilk ve en büyük yapay göletidir. Göletin içinde farklı temalarda oyun parkları, yürüyüş parkurları, açık hava spor salonları, özel kulüpler, çay bahçesi ve restoranlar bulabilirsiniz. 

2.Şelale Park Sosyal Tesisi  

2016 yılından beri hizmet veren Sosyal Tesis, ağaçlarla çevrili bir bahçeye sahiptir. Bahçede bir havuz ve ahşap oturma grupları vardır. Sosyal Tesiste İtalyan mutfağından Karadeniz mutfağına kadar birçok lezzet seçeneği sunulmaktadır. Güne lezzetli bir kahvaltıyla başlayabilir, sonra bahçedeki yeşillikler arasındaki oturma gruplarında dinlenirken çocuklar da kendilerine ayrılan mini oyun alanında eğlenebilirler. 

3.Hoşdere Millet Bahçesi  

142 bin metrekarelik bir alana kurulmuş olan millet bahçesi, cami odaklı bir tasarıma sahiptir. Caminin üç yanı suyla çevrilidir. Türkiye’de ilk defa uygulanan mimariyle yapılmış olan cami 2500 kişi kapasitelidir. 

Millet bahçesinde 80 bin metrekarelik yeşil alan, etkinlik alanı, biyolojik gölet, tematik bahçe, çeşitli bitkiler ve 34 farklı türden 900 ağaç, yürüyüş ve bisiklet yolu, piknik alanları, basketbol sahası bulunmaktadır. 

4.Pelit Çikolata Müzesi  

Müze içinde çikolatadan yapılmış gerçek boyutlu bir ev, çikolata şelaleleri, dünyaca ünlü masal karakterleri, ünlü efsaneler ve sanat eserleri yer almaktadır. Türkiye’de ilk olan müze çikolata ve sanat tutkunlarının kesinlikle görmesi gereken yerlerden biridir. 

5.Akbatı AVM  

Alışveriş merkezinde yerli ve yabancı birçok marka bulunmaktadır. Alışveriş merkezi iç peyzaj tasarımı ve geniş alanıyla rahat bir alışveriş deneyimi sunmaktadır. Alışverişinizi bitirdikten sonra kafe ve restoranlarda farklı lezzetler deneyerek keyif yapabilir veya alışveriş merkezinin düzenlediği etkinliklere katılarak eğlenceli zaman geçirebilirsiniz. 

Alışveriş merkezinin festival park adında bir bölümü vardır. Bu bölüm alışveriş merkezini diğer yaşam merkezlerinden ayıran en büyük özelliktir. Festival park 7000 kişilik oturma alanına sahiptir.

Konserler, etkinlikler, oyunlar, çocuklar için yaz okulu, açık hava sinema ve tiyatro, yoga-pilates etkinlikleri, festivaller gibi her yaşa uygun eğlence imkânları sunan park, eğlenmek için harika bir yaşam alanıdır. 

(HABER MERKEZİ)