İşte Maltepe’de gezilecek yerler..

Kavaklı Sahil Parkı 

Maltepe Sahil Parkı

Maltepe’de gezilecek yerler listemizin ilk sırasında yer alan Maltepe Sahil Parkı, dünyanın en büyük şehir parkı olup, 400 metre derinlikte ve 3,5 kilometre uzunluğundadır.
Parkın içinde 5 kilometrelik koşu, yürüyüş ve bisiklet parkuru, çocuk oyun alanları, konser ve etkinlik alanları, kaykay ve akrobatik bisiklet platformu, futbol, basketbol ve voleybol sahaları, 2 adet mini golf sahası, yelken sporları merkezi, akülü araç parkuru, helikopter ve uzaktan kumandalı araba pisti, yüzme fitness kulübü, atletizm pisti, frizby oyun alanı, otopark ve piknik alanları bulunmaktadır. Sahil Parkı ailecek keyifli vakit geçirebileceğiniz bir yer olup her yaşa hitap etmektedir.

maltepesahili

Maltepe Sahili

Spor alanları ve koşu-yürüyüş parkurları bulunan Maltepe Sahili’nde yürüyüş yapabilir, banklarda oturup deniz havasını soluyabilir veya çevredeki kafe ve restoranlarda lezzetli yemeklerin tadını çıkarabilirsiniz.

Beşçeşmeler

Beşçeşmeler

Tarihi bir balıkçı köyü olan ve halk arasında Beşçeşmeler olarak bilinen bu köy nostalji severlere hayran bırakacak bir güzelliğe sahiptir. Ahşap evleri, Arnavut kaldırımları, dar sokakları, çınar ağaçları meydanı, çeşmesi ve asmalı kahvesi ile tarihten izler taşıyarak günümüze kadar gelmiştir.

arkeolojı

Küçükyalı Arkeoloji Parkı (Bryas Sarayı)

İlçenin tarihi alanlarından olan Arkeoloji Parkı tarih severlerin mutlaka ziyaret etmesi gereken bir yerdir. Parkta konserler, film gösterimleri ve sinema geceleri gibi çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapılır.

başıbüyük1

Başıbüyük Süreyya Paşa Camii

Tarihi bir camii olan Başıbüyük Süreyya Paşa Camii 1426 yılında kilise olarak inşa edilmiştir. 1900’lü yılların başında Süreyya Paşa tarafından camii olarak yeniden inşa edilmiştir.

Maltepepark

Maltepe Park

Alışveriş severlerin uğraması gereken yerlerden biri olan Maltepe Park’ta alışveriş yapabilir veya kafe ve restoranlarda vakit geçirebilirsiniz.

maltepepiazza

Maltepe Piazza

Maltepe Piazza’da alışveriş yapabilir veya kafe ve restoranlarda vakit geçirebilirsiniz.

hilltown_avm

Rusya’yı savunan Kuzey Kore: Ukrayna krizinin beyni NATO Rusya’yı savunan Kuzey Kore: Ukrayna krizinin beyni NATO

Hiltown Alışveriş Merkezi

Küçük bir şehri andıran Hiltown AVM, şehrin gürültüsünden uzaklaşmak isteyenlerin uğrak yerlerinden biridir. Alışveriş ve eğlence kasabası konseptiyle kurulan Hiltown Alışveriş Merkezi’nde alışveriş yapabilir, adalar manzaralı kafe ve restoranlarda vakit geçirebilir veya bünyesinde düzenlenen etkinliklere katılarak eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Kaynak: (HABER MERKEZİ)