Pendik, Anadolu yakasında bulunan ve deniz kenarında bir ilçe olan İstanbul’un güzel yerlerinden biridir. Pendik’te hem dinlenebileceğiniz hem de eğlenebileceğiniz pek çok yer vardır. Alışveriş merkezleri, cafe-restoranlar, spor alanları ve tarihi eserler Pendik’in cazibe noktalarıdır.

1.Pendik Sahili

Pendik Sahili, Pendik’te gezilecek yerler listemizin en başında yer alıyor. Pendik Sahili’nde spor yapabileceğiniz alanlar, koşu ve yürüyüş yolları, futbol ve tenis kortları, çocuklar için oyun parkları, yazlık sinema, sergi ve gösteri alanları gibi pek çok seçenek bulunuyor. Pendik Sahili’nde denizin keyfini çıkarabilir, banklarda oturup deniz kokusunu içinize çekebilir ya da sahil boyunca sıralanan cafe ve restoranlarda lezzetli yemekler yiyebilirsiniz.

2.Marintürk

Alışveriş ve Yaşam Merkezi (Pendik Marina) Pendik Marina, açık hava alışveriş merkezi olmasıyla dikkat çekiyor. Burada hem açık havada alışveriş yapabilir hem de denize nazır restoranlarda farklı tatlar deneyebilirsiniz. Ayrıca burada düzenlenen etkinlikler, yarışmalar, söyleşi ve konserlerle de keyifli zaman geçirebilirsiniz.

3.Viaport Asıa (Outlet Shopping)

Viaport Asia, outlet mağazaların yer aldığı bir başka açık hava alışveriş merkezidir. Toplam 365 bin metrekarelik bir alana kurulan alışveriş merkezi 4000 bin araçlık otopark kapasitesiyle de oldukça büyüktür. Çocuk oyun alanı, eğlence merkezi, ponny clup, lunapark, bowling ve sinema gibi alanlarla çocuklu ailelerin de tercih ettiği bir yerdir. Alışverişinizi bitirdikten sonra göl kenarındaki restoranlarda manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.

4.Güzelyalı Sosyal Tesisleri

Güzelyalı Sosyal Tesisleri, hem denizle hem de yeşille iç içe olmak isteyenlerin uğradığı bir yerdir. Burada çocuk parkı da bulunmaktadır. Kapalı ve açık restoran seçenekleriyle sevdiklerinizle birlikte güzel yemekler yiyebilir ya da sahil boyunca uzanan oturma gruplarında dinlenebilirsiniz.

5.Yenişehir Mesire Alanı

Yenişehir Mesire Alanı, doğayla baş başa kalmak isteyenler için ideal bir piknik alanıdır. Burada oturma yerleri, çocuklar için oyun parkı, yürüyüş yolu, bisiklet yolu, paintball sahası gibi aktiviteler yapabilirsiniz.

Kader Bağları 1. bölüm fragmanı yayınlandı Kader Bağları 1. bölüm fragmanı yayınlandı

6.Kurnaköy Piknik Alanı

Kurnaköy Piknik Alanı, şehrin gürültüsünden uzaklaşmak isteyenler için güzel bir seçenektir. Burada sevdiklerinizle piknik yapabilir ya da doğanın güzelliklerini keşfedebilirsiniz.

7.Pendik Höyüğü

Pendik Höyüğü, tarihe tanıklık eden bir yerdir. Höyük 8400 yıllık bir geçmişe sahiptir. Bizans döneminden kalma kalıntılarla, çanak-çömlekler, kaşıklar, yontma taş aletler gibi eserler bulunmaktadır. Pendik Höyüğü, tarih ve arkeoloji meraklılarının ziyaret etmesi gereken yerlerden biridir.

8.Temenye

Temenye, yine tarihin derinliklerine uzanan bir yerleşim yeridir. Burada Bizans dönemine ait Hz. Yahya Kilisesi bulunmaktadır. Bu kilise aynı zamanda Saint Jean Babtist veya Vaftizci Yahya kilisesi olarak da bilinmektedir. Roma, Bizans ve Antik Yunan mezarlıklarının da yer aldığı Temenye, yine tarih tutkunlarının görmesi gereken yerlerdendir.

9.Sultan Konağı

Sultan Konağı, Aynalı Konak olarak da bilinen bir yapıdır. Sultan Abdülmecit tarafından yaptırılmıştır. Günümüzde sadece bir kısmı ayakta kalmıştır.

(HABER MERKEZİ)