Sergi, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ) Tophane-i Amire Kültür Sanat Merkezi Beş Kubbe Salonu'nda sanatseverlerle buluştu.

Kadıköy Çizgi Festivali başladı Kadıköy Çizgi Festivali başladı

Sergiye, 2023 yılında düzenlenen yarışmaya 100'den fazla ülkeden 60 binin üzerinde fotoğrafın katıldığı ve 165 fotoğrafın ödül aldığı belirtildi.

Açılışta konuşan AA Genel Müdürü Serdar Karagöz, Istanbul Photo Awards'ın 10 yıl önce kurulduğunu ve bugün dünyanın en önemli haber fotoğrafı yarışmalarından biri haline geldiğini söyledi.

foto sergisi (1)

Karagöz, "Istanbul Photo Awards, dünyanın dört bir yanından gelen yetenekli fotoğrafçıları bir araya getiriyor ve küresel gündemi belgeliyor. Bu sergi, yarışmanın 10. yılını kutlama ve ödül alan fotoğrafları İstanbullu sanatseverlerle buluşturma fırsatı sunuyor" dedi.

AA Haber Fotoğrafları Editörü Murat Sel ise serginin 29 Eylül'e kadar ziyaret edilebileceğini belirterek, "Sergide, dünyanın dört bir yanından gelen fotoğrafçılar tarafından çekilen ve geçen yılın küresel olaylarını ele alan fotoğrafları görebilirsiniz" diye konuştu.

Sergi, 29 Eylül'e kadar ziyaret edilebilecek.

Kaynak: (AA)