Zeytinburnu Beştelsiz mahallesinde saat 18.00 sıralarında meydana gelen olayda motosikletli iki saldırgan Yusuf Yaşar'ın giyim mağazasına kurşun yağdırarak olay yerinden kaçtı. İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Dükkân sahibi Yusuf Yaşar ve yeğeni Nuri Yaşar yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Hastane de yapılan tüm müdahalelere rağmen Nuri Yaşar'ın hayatını kaybettiği Yusuf Yaşar'ın ise tedavisinin hastanede devam ettiği öğrenildi.

zeytinburnunda-silahli-saldiri-kamerada-1-olu-1-yarali_1724_dhaphoto3

GÜVENLİK KAMERASINA YANSIDI

Saldırı anı aynı sokakta bulunan bir dükkânın güvenlik kamerasına yansıdı. Polis, motosikletli saldırganların yakalanması için geniş çaplı soruşturma başlattı.

Rap sanatçısı Vahap Canbay’ın minibüsü kaza yaptı Rap sanatçısı Vahap Canbay’ın minibüsü kaza yaptı

zeytinburnunda-silahli-saldiri-kamerada-1-olu-1-yarali_1724_dhaphoto5

KOMŞUSU OLAY ANINI ANLATTI

Saldırının gerçekleştiği mağazanın dükkân komşusu olan Ali Karayıldız, “Olayın iç yüzünü bilmiyorum. İki el silah sesi geldi. Ben kurusıkı sıktılar zannettim. Yusuf arkadaşımız kapıdaydı, ayakta. Döndü baktı, ben de içeride oturuyordum. Vuranları görmedim tabi ki. Diğer arkadaş düştü. Peşinden 5-6 el daha silah sesi geldi. Diğer arkadaş düştü, Yusuf’un düştüğünü görmedim. Dışarı çıktığımızda motosiklet geçmişti, sokağın başındaydı. Ben motosikleti görmedim, iki kişilermiş. Olayı bilmiyorum yani geçmişleri var mı, yok mu bilmiyorum. Biri vefat etti.” dedi.

Kaynak: (DHA)