Seda Sayan yakın arkadaşı Safiye Soyman'ı takipten çıkardı:  "Safiye 3 gündür uyuyamıyor" Seda Sayan yakın arkadaşı Safiye Soyman'ı takipten çıkardı:  "Safiye 3 gündür uyuyamıyor"

İstanbul, Türkiye’nin en büyük ve en kalabalık şehri olmasının yanı sıra, alışveriş merkezi olarak da ün yapmış bir metropol. Her zevke ve bütçeye uygun kıyafetler, aksesuarlar, ayakkabılar ve daha birçok ürünü bulabileceğiniz İstanbul’da alışveriş yapmak ayrı bir keyif.

Ancak herkesin bütçesi aynı olmayabilir veya bazen daha uygun fiyatlara daha fazla ürün almak isteyebilirsiniz. Bu durumda İstanbul’da ucuz alışveriş yapabileceğiniz yerleri bilmek işinize yarayacaktır.

İstanbul’da ucuz alışveriş yapabileceğiniz yerler arasında ilk akla gelenler pazarlardır. Pazarlarda hem yeni hem de ikinci el ürünleri çok uygun fiyatlara bulabilirsiniz. Üstelik pazarlık yaparak fiyatları daha da düşürebilirsiniz. İstanbul’da birçok semtte haftanın belirli günlerinde kurulan pazarlarda giyimden gıdaya, elektronikten antikaya kadar pek çok çeşit ürün satılıyor.

İşte size İstanbul’da alışveriş yapılabilecek en ucuz pazarlardan bazıları:

Kadıköy Salı Pazarı

Kadıköy Salı Pazarı

Anadolu yakasının en büyük ve en renkli pazarlarından biri olan Kadıköy Salı Pazarı, her salı günü Kadıköy/Ünalan’da kuruluyor. Burada hem gıda hem de giyim ürünleri bulabilirsiniz. Kadıköy Salı Pazarı’nda özellikle kot pantolon, tişört, sweatshirt, ceket gibi gençlerin tercih ettiği kıyafetleri çok uygun fiyatlara satın alabilirsiniz. Ayrıca burada vintage giyim ürünleri de bulabilirsiniz. Kadıköy Salı Pazarı’na Uzunçayır metro durağından kolayca ulaşabilirsiniz.

Beşiktaş Cumartesi Pazarı

Avrupa yakasının en popüler pazarlarından biri olan Beşiktaş Cumartesi Pazarı, her cumartesi günü Beşiktaş/Balmumcu’da kuruluyor. Burada hem gündelik hem de şık kıyafetler bulabilirsiniz. Beşiktaş Cumartesi Pazarı’nda özellikle elbise, etek, bluz, gömlek, pantolon gibi bayan giyim ürünleri çok çeşitli ve uygun fiyatlıdır. Ayrıca burada ayakkabı, çanta, takı gibi aksesuarlar da satılıyor. Beşiktaş Cumartesi Pazarı’na Beşiktaş vapur iskelesinden veya Barbaros Bulvarından yürüyerek ulaşabilirsiniz.

Bomonti Bit Pazarı

İstanbul’un en eski ve en meşhur bit pazarlarından biri olan Bomonti Bit Pazarı, her pazar günü Şişli/Feriköy’de kuruluyor. Burada antika eşyalardan plaklara, kitaplardan fotoğraf makinalarına kadar pek çok ilginç ürün bulabilirsiniz. Bomonti Bit Pazarı’nda özellikle retro tarzda giyinmeyi sevenler için harika kıyafetler mevcut. Burada deri ceket, mont, palto, kazak, elbise gibi ikinci el kıyafetleri çok uygun fiyatlara satın alabilirsiniz. Ayrıca burada kürk, şapka, gözlük, saat gibi aksesuarlar da bulabilirsiniz. Bomonti Bit Pazarı’na Osmanbey metro durağından veya Şişli Belediyesi önünden kalkan servislerle ulaşabilirsiniz.

Uyugun fiyatlı pasajlar

İstanbul’da ucuz alışveriş yapabileceğiniz yerler sadece pazarlarla sınırlı değil. Birçok semtte bulunan pasajlar ve mağazalar da size uygun fiyatlı kıyafetler sunuyor.

İstanbul’da alışveriş yapılabilecek en ucuz pasajlar ve mağazalardan bazıları:

Atlas Pasajı

Taksim’in en ünlü gezi noktalarından biri olan Atlas Pasajı, İstiklal Caddesi’nden Tünel’e doğru yürüdüğünüzde sol tarafta tarihi kapısı ile ziyaretçilerini karşılıyor. Atlas Pasajı’nda hem yeni hem de ikinci el kıyafetler bulabilirsiniz. Burada marjinal giyim ürünlerinden, vintage giyim ürünlerine, aksesuardan çantaya kadar birçok ürünü uygun fiyatlara bulabilirsiniz. Ayrıca burada meşhur Atlas Sineması ile de sinemaseverleri ağırlıyor.

Terkos Pasajı

Terkos Pasajı

Taksim’in en ucuz alışveriş yerlerinden biri olan Terkos Pasajı, İstiklal Caddesi’nden Tünel’e doğru yürüdüğünüzde bu defa solunuzda kalacak bir diğer adres. Terkos Pasajı’nda özellikle kot pantolon, deri ceket, tişört gibi gençlerin tercih ettiği kıyafetleri çok uygun fiyatlara satın alabilirsiniz. Ayrıca burada ayakkabı, çanta, takı gibi aksesuarlar da bulabilirsiniz.

Taksim Tünel Mağazaları

Taksim’in ucuz alışveriş yerleri arasında sayabileceğimiz bir diğer yer ise Tünel’de bulunan mağazalar. Burada hem yerli hem de yabancı markaların outlet mağazalarını bulabilirsiniz. Burada indirimli fiyatlarla kaliteli kıyafetler satın alabilirsiniz. Ayrıca burada spor giyim ürünleri de bulabilirsiniz.

besiktas1

Büyük Beşiktaş Çarşısı

Beşiktaş’ın en hareketli noktalarından biri olan Büyük Beşiktaş Çarşısı, hem gündelik hem de şık kıyafetler bulabileceğiniz bir yer. Burada hem yerli hem de yabancı markaların mağazalarını bulabilirsiniz. Burada indirimli fiyatlarla kaliteli kıyafetler satın alabilirsiniz. Ayrıca burada ayakkabı, çanta, takı gibi aksesuarlar da bulabilirsiniz.

Kadıköy Çilek Sokak

Kadıköy’ün en sevimli sokaklarından biri olan Çilek Sokak, hem yeni hem de ikinci el kıyafetler bulabileceğiniz bir yer. Burada retro tarzda giyinmeyi sevenler için harika kıyafetler mevcut. Burada elbise, etek, bluz, gömlek, pantolon gibi bayan giyim ürünleri çok çeşitli ve uygun fiyatlıdır. Ayrıca burada ayakkabı, çanta, takı gibi aksesuarlar da bulabilirsiniz.

(HABER MERKEZİ)