AFAD tarafından yapılan uyarının ardından beklenen fırtına gerçekleşti. Ülkenin birçok yerinde büyük hasarlar meydana geldi.

Seçil Erzan'ın avukat sevgilisi Candaş Gürol'la yazışmaları ifşa oldu! Neler var neler... Seçil Erzan'ın avukat sevgilisi Candaş Gürol'la yazışmaları ifşa oldu! Neler var neler...

Fırtınanın Sembolü Oldu

Karayel adı verilen şiddetli fırtına, tarihi ve kültürel yapılara da zarar verdi. Karayel fırtınasının etkisiyle İstanbul’da Rumeli Feneri Mendireği çöktü. Rumeli Feneri'nde meydana gelen bu hasar, fırtınanın ne kadar güçlü olduğunu ortaya koydu. İstanbul’un bu değerli yapısı, fırtınanın tahrip edici etkisinin bir sembolü oldu.

Rumeli Feneri

Rumeli Feneri, İstanbul’un Avrupa yakasında Boğaz’ın Karadeniz’le birleştiği noktada bulunan tarihi bir deniz feneridir. Karşısında Anadolu Feneri vardır ve bu iki fener arasındaki çizgi İstanbul Limanı’nın kuzey sınırını belirler. Rumeli Feneri’nin resmi adı Türkeli Feneri’dir ve 1856 yılında Fransızlar tarafından inşa edilmiştir. Fenerin yanında Sarı Saltuk Dede’nin bir türbesi de bulunmaktadır. Rumeli Feneri, deniz seviyesinden 58 metre yükseklikte ve 30 metre boyundadır. Beyaz ışığı ile 18 deniz mili uzaktan görülebilir.

Kaynak: (HABER MERKEZİ)