Türkiye’de bir ilk olan ve Esenler’de yaşayan 200’den fazla gençle yürütülen “Esenler Yazılımcı Fabrikası” projesiyle Esenler'de 16-29 yaş arasındaki yazılımcı gençler, hazırladıkları oyunlar ile teknoloji alanında kendini gösterdi.

Hindistan'ın Ay aracı uyanmayı başaramadı Hindistan'ın Ay aracı uyanmayı başaramadı

AW020382_03

8 haftalık online eğitim, kariyer zirveleri ve sektörün uzman isimlerinin katılımlarıyla düzenlenen eğitimlerin ardından gençler, ilk oyunlarını tasarlayarak yazılımlarını geliştirdiler.

AW020382_02

ZAFER BAYRAMI İÇİN “ZAFER OYUNLARI”

8 aşamalı eğitimleri tamamlayan gençler; “Üretken Akademi” platformu üzerinden HTML, CSS, Bootstrap, JavaScript, Unity gibi kavramları da uygulamalı olarak öğrendi. Alanında uzman eğitmenlerden mentörlük de alan gençler, tasarladıkları oyunları 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda tanıttı. Dijital Oyun Fabrikası’nda eğitimlerini tamamlayan genç yetenekler, Zafer Bayramı içerikli 110 oyun geliştirdi. 

AW020382_06

Gençler, “Teknolojide #BizVarızSizinİçinBuradayız!” etiketiyle paylaştıkları videolarla oyunlarının tanıttı. Esenler’in yazılımcı gençlerinin zaferin 101. yılı için özel hazırladıkları oyunlara çok yakında Google Play ve AppStore üzerinden erişilebilecek. (İHA)