İşte, İstanbul’da yapacak farklı aktiviteler arayanlar için eğlence merkezleri, lunaparklar ve tema parklar listesi. 

Viaport Marina Aquapark 

İstanbul’un en yüksek kapasiteye sahip su parklarından biri olan Marina Aquapark, deniz kıyısında oluşuyla da herkesin beğenisini topluyor. 

Viaport bünyesinde Tuzla’da açılan su parkına ilgi oldukça yoğun. 

Viaport Lunapark 

İstanbul Pendik’te yer alan Viaport Avm ve Lunapark içerisinde, hem çocuklar eğlenebilir hem de yetişkinler. 

Büyüleyici atmosfere sahip lunaparkta çocuklarınıza unutulmaz bir gün hediye edebilirsiniz. 

Vialand Tema Park (İsfanbul) 

isfanbul-tema-park

İstanbul’un en bilinen parklarından biri olan Vialand, yaklaşık 100 futbol sahası büyüklüğünde. Göz kamaştıran büyüklüğe sahip parkın içerisinde hem oyun alanı hem de alışveriş noktaları bulunuyor. 

Park 2013 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aracılığıyla resmen açılmıştı. Eyüp bölgesinde yer alan parka ilgi oldukça büyük. 

Miniatürk 

Haliç kıyısında bulunan Miniatürk’te ülkemizin sahip olduğu önemli yapıları görebilir, özellikle çocuklarınıza ülkenin önemli yapıtlarını gösterebilirsiniz.  

KidZania 

Üsküdar’da yer alan KidZania, gerçek dünyayı çocuklara göstermenin keyifli bir yolu. KidZania’da çocuklarınız çeşitli meslekleri deneyimleyebilir ve sosyal aktivitelere dahil olabilir. Gün boyu çocuğunuzla birlikte yapay bir şehirde vakit geçirmek size de iyi gelebilir. 

İstabul Akvaryum 

Florya’da yer alan İstanbul Akvaryum’da kendinizi başka bir dünyada gibi hissedebilirsiniz. Hem yetişkinler için hem de çocuklar için oldukça keyifli bir aktivite olacaktır. 

Bayrampaşa Sea Life Akvaryum 

Bayrampaşa Sea Life Akvaryum, Forum İstanbul içerisinde yer alıyor. 

Akvaryum içerisine giren dalgıçlar yaptıkları gösterilerle ziyaretçileri eğlendiriyor.  

Panik atakla başa çıkmak için uzmanlardan 10 öneri Panik atakla başa çıkmak için uzmanlardan 10 öneri

Korsan Adası (Viasea Tema Park) 

Anadolu yakasında bulunan Korsan Adası’nda bulunan hızlı tren, Red Fire, Avrupa’nın en hızlı trenlerinden biri olma özelliği taşıyor. 

Moi Park 

Mall of İstanbul içerisinde bulunan Moi Park, Avrupanın en büyük kapalı eğlence merkezi olma özelliği taşıyor. 

Snowpark Torium Avm 

Esenyurt’ta yer alan Torium Avm’de bulunan snowpark ile sene boyunca kar keyfi yapabilirsiniz. Üstelik kullanılan karlar tamamen gerçek. 

Aqua Dolphin 

Bahçeşehir’de yer alan Aqua Dolphin, her yaş grubuna uygun eğlence hizmeti sunan noktalardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Yetişkinler için de çocuklar için de uygun havuzlar ve kaydırakların bulunduğu Aqua Dolphin’de eğlenceli bir gün geçirileceği kesim.