Sultangazi’de özel bir hastanede yaşanan skandal olayda, D.N. isimli şahıs, 53 yaşındaki G.D. isimli doktorun bilgilerini kullanarak mesai saatleri dışında kaçak ameliyatlar yaptı. D.N. isimli kişiye ameliyat olan 2 hasta da şahıstan şikayetçi oldu. Ayrıca 32 ve 63 yaşındaki iki kişinin sahte doktorla birlikte ameliyata girdikleri öğrenildi. Skandal olayda adı geçen 3 kişi yakalanarak gözaltına alındı.

İstanbul’da baba-oğul fiyatta anlaşamadığı kiracıyı hastanelik etti   İstanbul’da baba-oğul fiyatta anlaşamadığı kiracıyı hastanelik etti  

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan İstanbul Emniyet Müdürlüğü, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"7 Temmuz 2022 tarihinde Sultangazi'de bulunan özel bir hastanede görevli doktor G.D.'nin bilgileri kullanılarak mesai saatleri haricinde kaçak ameliyatlar yapıldığının belirlenmesi üzerine başlatılan çalışmada, bahsi geçen ameliyatları D.N. isimli kişinin yaptığı, ayrıca D.N. isimli kişiye ameliyat olan 2 hastanın da şikayetçi oldukları anlaşılmıştır. Şüpheli şahısların yakalanmasına yönelik çalışmalarda; D.N., 30. Ağustos'ta, olayı birlikte gerçekleştirdikleri tespit edilen M.K.(32) ve K.İ.(63) isimli şahıslar ise bugün yakalanarak gözaltına alınmıştır."
Emniyette yapılan işlemlerin ardından M.K. ve D.N. adliyeye sevk edildi ve ‘Özel belgede sahtecilik' suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi. Sahte doktorla ameliyatlara giren bir diğer şahıs (K.İ.) ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. (DHA)