Motosiklet sürücüsü taksinin camından içeri fırladı, motor alev aldı! Motosiklet sürücüsü taksinin camından içeri fırladı, motor alev aldı!

Olay, Esenyurt Hürriyet Mahallesi Akbaba sokakta 29 Ağustos Salı akşamı saat 22.00 civarında gerçekleşti. Türkiye’ye yasa dışı yollardan giriş yapan göçmenlerin kalabalık halde bir dairede yaşadığı ve sürekli farklı kişilerin geldiği belirlendi. Mahalleli bu durumdan şikayetçi oldu ve polise haber verdi. Polis ekipleri olay yerine gelerek daireye operasyon düzenledi. Kaçak göçmenleri yakalayarak emniyete götürmek isteyen polislere karşı bazı göçmenler direndi. 15 kaçak göçmen emniyete götürülürken, polis ekipleri olayla ilgili soruşturma başlattı.

Mahalle sakini Aydın Dalgıç, "Bu daire, yaklaşık olarak ağustos ayının birinden itibaren kiraya verilmişti. Ev sahibi, Hakkâri Yüksekovalı 3 genç arkadaşa kiraya vermişti burayı. Ama bir hafta, on gün sonra iş değişti. Her akşam mülteci 15, 20 kişi Hatay ve Bursa plakalı araçlarla geliyor. Devamlı gelip giden bu mülteciler varken, 10, 15 tane mülteci varken bir de bayanlar geliyor. Birileri, dışarıdan gelenleri buraya bırakıyor, buradan çıkanları götürüyorlar" dedi.  (DHA)