Sabaha karşı Ağva'da başlayan şiddetli yağış, Yeşilçay Deresi’nin taşmasına yol açtı. Bu ani taşkınlar iş yerlerini su altında bıraktı, içerideki masa, sandalye gibi eşyalar dışarı sürüklendi. Ayrıca, bazı araçlar da zarar gördü.

Fırtına ve yağmur nedeniyle ağaçlar ve aydınlatma direkleri devrildi; bu anlar ise cep telefonu kameralarıyla kaydedildi.

IMG_0848

Mozzarella peynirinin lezzet sırrı çözüldü! Yapılan analiz şaşırttı Mozzarella peynirinin lezzet sırrı çözüldü! Yapılan analiz şaşırttı

Bölgede bulunan bazı işletmeler müşterilerini tahliye etmek zorunda kaldı, çünkü su basmasıyla birlikte durum daha da zorlaştı.

Özellikle Ağva'ya ulaşımı sağlayan ormanlık yolda devrilen ağaçlar, ulaşımı olumsuz etkiledi. Belediye ekipleri, yolu açmak için devrilen ağaçları kaldırmak için çalışıyor.

IMG_0851

Şiddetli yağışın etkisiyle Balıbey Mahallesi, merkez ve rıhtım bölgesinde ağaçlar devrilirken, aydınlatma direkleri yola savruldu. İlçe merkezinde rögarlar taştı, yollarda göllenme ve su birikintileri meydana geldi.

IMG_0850

Kumbaba Mahallesi'nde de su baskınları yaşanırken, sahil kesiminde yüksek dalgalar oluştu. Bölgede sağanak yağış ve şiddetli rüzgar etkisini sürdürüyor.

Kaynak: (İHA)