İstanbul’da ücretsiz ziyaret edebileceğiniz müzeler;

  

Sakıp Sabancı Müzesi:

Emirgan’da boğaz manzaralı bir köşkte kurulu olan müze, çarşamba günleri ücretsiz ziyaret edilebilir. Müzede Osmanlı döneminden günümüze kadar uzanan sanat eserleri sergileniyor. 

Pera Müzesi:

Beyoğlu’nda tarihi bir binada yer alan müze, her cuma akşamı 18:00-22:00 arası ücretsiz olarak açık. Müzede Türk resim sanatının örnekleri, Anadolu ağırlıklı arkeolojik eserler ve geçici sergiler bulunuyor. 

Istanbul-Modern-1

İstanbul Modern Sanat Müzesi:

Karaköy’de deniz kenarında bulunan müze, her perşembe günü ücretsiz olarak gezilebilir. Müzede çağdaş Türk sanatçıların eserleri, fotoğraf koleksiyonu ve uluslararası sanatçıların işleri yer alıyor. 

Türkiye İş Bankası Müzesi:

Eminönü’nde Türkiye’nin ilk ulusal bankasının kurulduğu binada yer alan müze, her gün ücretsiz olarak ziyarete açık. Müzede bankacılık tarihi, para koleksiyonu ve Atatürk’ün kişisel eşyaları görülebilir. 

Kuzey Marmara Otoyolu'nda zincirleme kaza! İki otomobil alev topuna döndü  Kuzey Marmara Otoyolu'nda zincirleme kaza! İki otomobil alev topuna döndü 

Atatürk Evi:

Şişli’de Atatürk’ün yaşadığı evin olduğu binada yer alan müze, her gün ücretsiz olarak ziyarete açık. Müzede Atatürk’ün kullandığı eşyalar, fotoğraflar ve belgeler sergileniyor. 

(HABER MERKEZİ)