Olay, 17.00 sıralarında Mimar Kemalettin Mahallesi, Şair Haşmet Sokakta meydana geldi. İddiaya göre 34 TAP 19  plakalı taksi şoförü ile motosikletli kişiler arasında Mesih Paşa Caddesi üzerinde yol verme nedeniyle tartışma çıktı. Tartışmanın ardından hareket eden taksici, Şair Haşmet Sokak'a geldiği sırada, tartıştığı motosikletliler koşarak taksiyi durdurdu. Kısa süreli tartışma kavgaya dönüştü.

fatihte-yol-tartismasi-silahli-kavgaya-donustu_6490_dhaphoto2

Şaka gibi ölüm! Silahla şakalaşırken sevgilisini öldürdü Şaka gibi ölüm! Silahla şakalaşırken sevgilisini öldürdü

TAKSİCİ TORNOVİDA ÇIKARINCA BACAĞINDAN VURDULAR

Taksi şoförü tornavidayla motosikletli bir kişiye saldırdığı sırada motosikletlilerden biri silahını çıkararak taksici Süleyman Karaca’yı bacağından vurdu. Karaca bacağından yaralanırken motosikletliler olay yerinden kaçtı. İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. İlk müdahalesi sağlık ekipleri tarafından olay yerinde yapılan Karaca, ambulansla hastaneye kaldırıldı. 

fatihte-yol-tartismasi-silahli-kavgaya-donustu_6490_dhaphoto4

KAVGA ANI GÜVENLİK KAMERASINA YANSIDI

Polis sokakta geniş güvenlik önlemi alırken, hastaneye kaldırılan Karaca'nın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Yaşananları anlatan bir esnaf, "Ben silah sesini duydum. Ben burada oturuyordum, bir kişi arabanın bagajına vurdu. Taksicinin elinde tornavida vardı. Adamda çıkarttı silahını vurdu. Çocuk bir de otomobilin arka lastiğine sıktı" diye konuştu.

fatihte-yol-tartismasi-silahli-kavgaya-donustu_6490_dhaphoto6

Motosikletli grubun taksinin ardında koşması ve taksi şoförünün silahlı saldırıya uğrama anları ise bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

Kaynak: (İHA-DHA)