Işıl ışıl saçlar ve mermer gibi bir cilt için formül bulundu! Mucizevi shea yağı ve faydaları Işıl ışıl saçlar ve mermer gibi bir cilt için formül bulundu! Mucizevi shea yağı ve faydaları

İstanbul’da birçok hayvanat bahçesi ve akvaryum bulunuyor, hayvan severlerin ziyaret edebileceği İstanbul'un en güzel hayvanat bahçelerini sizler için derledik.

 

Aslan Park

Türkiye’nin ilk kedi parkı olan Aslan Park, 8 dönüm alan üzerine kurulu, yeni nesil bir hayvanat bahçesidir. Birçok farklı kedi türünü görebileceğiniz Aslan Park’ta doğal yaşam ortamlarında yaşayamayan ve yaşayamayacak olan hayvanlar bulunmaktadır. Kara Panter’den Bengal Kaplanına kadar birçok hayvanı burada görebilme şansınız var. Parkta bulunan büyük kedileri yakından görebilir, aynı zamanda yavru kedilerle fotoğraf çekilebilirsiniz.  

  

Viasea Akvaryum

Viaport Marina içerisinde yer alan Viasea Akvaryum, 12 bin metrekarelik alanda 15 bin canlıyı barındırıyor. Dünyanın en büyük köpekbalığı ailesi olan Sand Tiger Shark’ın da bulunduğu akvaryumda, su altı dünyasının eşsiz güzelliğini keşfedebilirsiniz. Akvaryumda ayrıca deniz kaplumbağaları, denizatları, vatozlar, piranalar ve daha birçok canlıyı görebilirsiniz.  

  

Timsah Park

Timsah Park, Türkiye’nin ilk ve tek timsah parkıdır. 10 bin metrekarelik alanda 100’ün üzerinde timsahın yanı sıra yılanlar, iguanalar, kapibaralar, flamingolar ve daha birçok egzotik hayvanın bulunduğu parkta hem eğlenebilir hem de öğrenebilirsiniz. Parkta ayrıca timsah besleme, yavru timsah tutma ve yavru timsah fotoğraf çekme gibi aktiviteler de yapabilirsiniz.  

  Polonezkoy-hayvanat-bahcesi-Polonezkoy-Zoo

Polonezköy Hayvanat Bahçesi

İstanbul’un Beykoz ilçesinde bulunan Polonezköy’de doğa ile iç içe yapacağınız etkinliklerden biri de hayvanat bahçesi gezisidir. İçerisinde birçok hayvan türü bulunan Polonezköy Hayvanat Bahçesi çocuklarınızla beraber harika vakit geçirebileceğiniz bir yer. Zürafadan midilliye, iguanadan yeşil maymuna kadar farklı türden hayvanların bulunduğu bu yerde gezmenin keyfini çıkartabilirsiniz.  

  Boğaziçi-1

Boğaziçi Hayvanat Bahçesi

İstanbul’a çok yakın olan Darıca’da bulunan Boğaziçi Hayvanat Bahçesi, timsah, geyik, penguen, ayı, tilki, kuş ve papağan türleri gibi daha birçok hayvan türü bulunur. Rutin olarak veteriner kontrollerinin yapıldığı tesiste haftanın her günü saat 17.00’ye kadar ziyaret gerçekleştirilebilir.  

(HABER MERKEZİ)