İşte İstanbul'un en büyük alışveriş merkezleri.

Forum İstanbul, Bayrampaşa / İSTANBUL. 

Forum İstanbul AVM Türkiye’nin en büyük alışveriş merkezi olan Forum İstanbul AVM, 495.000 metrekarelik bir inşaat alanına sahiptir. Avrupa’nın da en büyük alışveriş merkezleri arasında yer alan bu dev yapı, 176.245 metrekarelik bir kiralama alanı sunmaktadır. Bu alanda 286 farklı marka bulabilirsiniz. Forum İstanbul AVM, ulaşımı kolay bir konumda yer almaktadır. Ayrıca havalimanına da sadece 25 dakika uzaklıktadır. Forum İstanbul AVM, İstanbul’un en büyük 10 AVM listesinde ilk sırada bulunmaktadır. Sealife Akvaryum ve Jurassic Land gibi eğlence merkezleri de bu alışveriş merkezinin cazibesini artırmaktadır. 

Mall Of İstanbul, İkitelli Osb/ Başakşehir/ İSTANBUL. 

Mall Of İstanbul AVM Mall of İstanbul, dışarıdan bakıldığında çok büyük bir alışveriş merkezi olarak göze çarpmaktadır. 350’den fazla mağaza ve binlerce değerli marka ile Türkiye’nin en büyük alışveriş merkezleri arasında yer almaktadır. Bu nedenle her gün çok sayıda ziyaretçi ağırlamaktadır. Bu büyük yapının mimarisi de size sıra dışı ve rahat bir deneyim yaşatmaktadır. Mall Of İstanbul, binalarıyla birlikte İstanbul’un yedi tepesini simgeleyen mükemmel bir mimariye sahiptir. Henüz girmeden bile sizi görsel olarak etkilemektedir. Diğer yapılardan ayrılan bir silüete sahiptir. Mall Of İstanbul, ziyaretçilerine sadece alışveriş değil, aynı zamanda sosyal ve eğlenceli aktiviteler de sunmaktadır. Böylece hem ihtiyaçlarınızı karşılayabilir hem de keyifli zaman geçirebilirsiniz. Mall Of İstanbul’da her zevke uygun seçenekler bulabilirsiniz. 

Marmara Forum, Bakırköy/ İSTANBUL. 

Marmara Forum Marmara Forum, 135.000 metrekarelik bir kiralanabilir alana sahip olan İstanbul’un en büyük 10 AVM listesinde üst sıralarda yer alan bir alışveriş merkezidir. Ayrıca yaklaşık 300 markayı bünyesinde barındıran Türkiye’nin en büyük alışveriş merkezlerinden biridir. Marmara Forum’da yiyecek-içecek sektöründen 60 farklı markanın yer aldığı bir yemek katı vardır. Bunun yanında 16 salonlu Cinemaximum ile Türkiye’nin en geniş sinema salonlarından birine sahiptir. Aynı zamanda konumu itibariyle de İstanbul’un en hareketli noktalarının kavşak noktasındadır. Her mevsim canlı ve yaşayan bir alandır. 

Torium, Esenyurt/ İSTANBUL. 

Torium AVM E5 otoyolu üzerinde yer alan Torium AVM, Avcılar-Beylikdüzü arasında bulunan bir alışveriş merkezidir. 256.000 metrekarelik bir inşaat alanına sahip olan bu alışveriş merkezi, İstanbul’un dördüncü, Türkiye’nin ise beşinci en büyük alışveriş merkezidir. Kiralanabilir alanı yaklaşık 90.000 metrekarelik bir alandır. Torium AVM, Türkiye’de ilk ve tek olan bir kar merkezine de ev sahipliği yapmaktadır. “Snowpark” adı verilen 4.500 metrekarelik bu kar merkezi, çocuklarınızla birlikte eğlenebileceğiniz bir alan sunmaktadır. Ayrıca 3.500 metrekarelik kapalı lunapark “Starpark” ile de eğlencenin doruğuna çıkacaksınız. Bunlara ek olarak, 1 bowling salonu ve 11 sinema salonu ile de çok büyük bir yaşam alanı sizleri bekliyor. Torium AVM’yi sadece bir alışveriş merkezi olarak değil, bir yaşam ve eğlence merkezi olarak da düşünebilirsiniz. 

Emaar, Üsküdar/ İSTANBUL. 

Emaar AVM Emaar AVM, İstanbul’daki en büyük 10 AVM listemizde yer alan bir alışveriş merkezidir. Bu alışveriş merkezi, kısa sürede İstanbulluların beğenisini kazanan mağazalarıyla dikkat çekmektedir. Ayrıca 138.425 metrekarelik bir alanda kurulan alışveriş merkezi, yabancı markaların ürünlerini de görmek için çok sayıda seçeneğe sahiptir. Emaar Alışveriş Merkezi’nde ayrıca sıra dışı dekorasyona sahip olan dinlenme alanları da vardır. Bu alanlarda pek çok kafe ve restoranda keyifli sohbetler ve dinlenme imkanı bulabilirsiniz. Türkiye’nin en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan Emaar AVM, alışveriş yapmak, dinlenmek ya da gardırobunuzu yenilemek için ideal bir yerdir. Aynı zamanda evinizi dekore etmek isteyenler için de ilham verici bir alışveriş merkezidir. 

İstinye Park, Sarıyer/ İSTANBUL. 

İstinye Park Alışveriş Merkezi İstinye Park Alışveriş Merkezi, İstanbul’daki en büyük 10 AVM listemizde bulunan bir alışveriş merkezidir. Ayrıca Türkiye’nin de ilk büyük AVM komplekslerinden biridir. Ülkemizde AVM kültürünün oluşmasında önemli bir rol oynamıştır. Günümüzde butik AVM konseptine sahip olan İstinye Park AVM, siz değerli ziyaretçilerine alışveriş markaları olarak çok niş ve lüks marka alternatifleri sunmaktadır. Bunun yanında İstinye Park içinde çok sayıda keyifli restoran ve kafe de yer almaktadır. 

Marmara Park, Esenyurt/ İSTANBUL. 

Marmara Park AVM İstanbul’un özellikle hafta sonlarını değerlendirmek için seçtiği alışveriş merkezleri Avrupa ile yarışacak kapasitededir. Nitekim Ortadoğu ve Avrupa’nın en büyük alışveriş merkezleri İstanbul’da bulunmaktadır. Üstelik bu dev alışveriş merkezleri, İstanbul’un hemen hemen her semtine yayılmış durumdadır. Pek çok büyük alışveriş merkezine ev sahipliği yapan İstanbul’daki en büyük 10 AVM’den biri de Marmara Park AVM’dir. Beylikdüzü civarındaki en büyük alışveriş merkezi olarak tanınan Marmara Park, aradığınız tüm markaları bir arada bulabileceğiniz ve ailece keyifli alışveriş deneyimi yaşayabileceğiniz bir yerdir. 

İstanbul’da kedi yüzünden silahlı çatışma çıktı, yoldan geçen kurye vuruldu İstanbul’da kedi yüzünden silahlı çatışma çıktı, yoldan geçen kurye vuruldu

Vialand, Eyüp Sultan/ İSTANBUL. 

Vialand AVM 600 bin metrekarelik bir alana kurulan Vialand AVM’de, farklı mağaza seçenekleri ile size keyifli bir alışveriş fırsatı sunulmaktadır. Ayrıca diğer alışveriş merkezlerinden farklı bir mimariye sahip olan Vialand, ilgi uyandırmaktadır. Klasik alışveriş merkezlerinden ayrılan Vialand, içinden nostaljik tramvay geçen, üç katlı açık ve kapalı alışveriş caddelerinden oluşmaktadır. Burada yaklaşık 200’e yakın mağaza bulunmaktadır. Bunun yanında bowling ve son teknoloji ile donatılmış sinema salonları ile Vialand’de eğlenceli bir hafta sonu sizi bekliyor. Ayrıca ziyaretçiler için 8.000 araçlık otopark kapasitesi de mevcuttur. Ayrıca Vialand AVM içinde küçük büyük herkesin eğlenebileceği Tema Park da yer almaktadır. 

120.000 metrekarelik bu alanda eğlence dolu bir gün sizi bekliyor. Girişte ziyaretçilerini masalsı şatosu ile karşılayan Vialand Tema Park’ta, 3 saniyede 110 kilometre hıza ulaşan, dünyanın en iyi 4. Roller Coaster’ı “Nefeskesen” burada. Ayrıca 50 metreden heyecanlı bir iniş sunan “Adalet Kulesi”, “King Kong”, “Viking” gibi eğlence üniteleri ve 20 milyon dolarlık yatırımla, özel olarak 4 bin metrekarelik bir alana kurulan, “Fatih’in Rüyası” gibi 30’dan fazla sıra dışı bölüm ile ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. 

(HABER MERKEZİ)