CHP'nin gerçekleştirdiği kurultayla birlikte Kemal Kılıçdaroğlu dönemi sona erdi ve partinin yeni lideri Özgür Özel oldu.

13 yıl süren genel başkanlık görevini tamamlayan Kılıçdaroğlu, siyasette aktif rol almayı sürdüreceğini açıkladı. Sosyal medya hesabından gündemle ilgili değerlendirmeler yapan Kılıçdaroğlu'nun, siyasete kendi vakfını kurarak devam edeceği biliniyordu.

Kurultayda genel başkanlık yarışını kaybeden Kılıçdaroğlu, uzun süredir beklenen ofisini de tuttu.

kemal-kilicdaroglu-aqax_cover

Kemal Kılıçdaroğlu, çalışma ofisi için tercihini, İyi Parti, DEVA ve Gelecek partilerinin genel merkezlerinin bulunduğu Mustafa Kemal Mahallesi'nden yana kullandı.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun komşusu olan Kılıçdaroğlu'nun ofisi, müstakil bir binada yer alıyor.

Kiralık olan bu çalışma ofisi dubleks ve üç odadan oluşuyor. Kılıçdaroğlu, ofisini salı günü ilk ziyaretçilerini ağırlayarak faaliyete geçirdi.

Ayrıca, Kılıçdaroğlu'nun İstanbul'da da bir çalışma ofisi oluşturulacağı belirtiliyor.

Bu ofis, ilerleyen süreçte parti çalışmalarını yönlendirmek amacıyla Kılıçdaroğlu'nun merkezi konumunu temsil edecek.

Kabine bugün toplanacak! Odakta asgari ücret ve maaş zamları var Kabine bugün toplanacak! Odakta asgari ücret ve maaş zamları var

Kemal Kılıçdaroğlu'nun siyasi faaliyetlerinin yanı sıra vakıf çalışmalarına da odaklanacağı belirtilirken, yeni adresi için Özgür Özel'in Parti Meclisi'ne listeyi delerek giren Müslim Sarı'nın liderliğindeki İkinci Yüzyıl Vakfı gündemde.

CHP’nin eski Genel Başkanları Murat Karayalçın ve Hikmet Çetin’in de kurucuları arasında yer aldığı bu vakıfla çalışma konusunda henüz Kılıçdaroğlu bir karar almadı.

Kılıçdaroğlu'nun çalışma ofisinde milletvekilleri, eski parti yöneticileri ve partililer kendisini ziyaret etmeye devam ediyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ