Mucizevi bir sağlık deposu: Melocan otu nedir, faydaları nelerdir, nasıl tüketilmelidir? Mucizevi bir sağlık deposu: Melocan otu nedir, faydaları nelerdir, nasıl tüketilmelidir?

Türkiye'yi değerlendiren bir haberi manşetinden okurlarıyla paylaşan İsviçre'nin NZZ gazetesi, Afrika'da Fransa'nın güç kaybettiğine vurgu yaptıktan sonra bundan en çok istifade eden ülkenin ülkemiz olduğuna dikkat çekti.

Güney Kore basını da Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fatih Kaçır'ın Seul ziyaretini 'Türkiye cazip bir yatırım merkezi' başlığıyla sayfalarında değerlendirdi.

Türk hilali parlıyor!

Afrika'da yaşanan gelişmeleri manşetten gören İsviçre NZZ gazetesi ''Sahel'de Türk hilali' parlıyor ifadesini kullanmayı tercih etti. Fransa'nın Afrika'da güç kaybeder bir durumda olduğunun altını çizen NZZ, bunun da bölgede Türkiye'nin önünü açtığını dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Afrika ülkelerine yaptığı ziyaretleri hatırlatan NZZ, Türkiye'nin ikili ilişkileri Batı ülkeleri gibi tepeden bakan değil eşit ortaklık temelinde geliştirdiği belirtildi. Bu dengeli yaklaşımın da Türkiye'yi bölgede yumuşak bir güç haline getirerek etkisini daha da artırdırdığına vurgu yapılarak 'Türkiye'nin bölgede yükselen gücüne' işaret etti.

Türkiye cazip bir yatırım merkezi

Güney Kore'de de Bakan Fatih Kacır'ın gerçekleştirdiği ziyaret hayli ilgi görmüş durumda. Kaçır'ın Seul'de gerçekleştirdiği görüşmeler ülke basınında geniş şekilde yer aldı. 

Bu görüşmeler sonrası Türk ekonomisini değerlendiren bir haberi sayfalarına taşıyan Maekyung gazetesi, "85 milyon nüfuslu Türkiye cazip bir yatırım destinasyonu" ifadeleriyle okurlarına ulaştı.

Gazete, Türkiye ekonomisiyle ilgili olarak yatırım dostu bir ortam vurgusunu ön plana çıkartırken, 'esnek iş politikaları, nitelikli iş gücü ve jeopolitik konumu' ifadeleriyle Güney Koreli yatırımcıların dikkatini Türkiye'ye çekti.

Kaynak: (HABER MERKEZİ)