Aşık Veysel'in torunu Gül Eda Hür Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Grup Sözcüsü oldu Aşık Veysel'in torunu Gül Eda Hür Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Grup Sözcüsü oldu

İYİ Parti lideri Akşener'in sessiz kaldığı ve "Karışmıyorum. Benim üzerimden örnek vermeyin sonrasında yanlış anlamalar oluyor. Bu kararı siz alacaksınız" ifadeleriyle duruş sergilediğini belirten Yazar Aytunç Erkin, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in yerel seçimler için bölgesel iş birliği teklifinin görüşüldüğü İYİ Parti Genel İdare Kurulu toplantısında yaşananları köşesinde aktardı.

Erkin'e göre, oylamanın gizli yapılması talebi üzerine gerçek fikrini söyleyemeyen ve çekinen üyelerin olduğu ortaya çıktı. Toplantı sonucunda, 35 GİK üyesi "hayır" oyu kullanarak CHP'nin teklifini reddetti.

Ayrıca, Erkin'in aktardığına göre, İYİ Parti Antalya Milletvekili Uğur Poyraz'ın "Peki bir ay sonra CHP yeniden bir teklifle gelirse ne yapacağız?" sorusuna Akşener'in "Hayır! Kesinlikle son kararımız" yanıtını verdiği belirtiliyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ