İYİ Parti Sözcüsü Kürşat Zorlu, Genel İdare Kurulu sonrası basın toplantısı düzenledi. Zorlu, gündeme dair açıklamalarda bulunurken 31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlerde 81 ilde ve ilçelerinde partinin kendi adaylarını çıkaracağına karar verildiğini açıkladı.

İYİ PARTİ KESİN KARARINI AÇIKLADI

Zorlu, yerel seçimlerle ilgili şu ifadeleri kullandı:

“31 Mart 2024’e yapılacak seçimlerde 81 il ve ilçelerinde partimizin kendi adaylarının, her seçim çevresinde halkla görüşülerek aday adaylarımızın tespit edilmesine karar verildi ve parti başkanlık divanımız bu süreçte yetkilendirildi.

HDP, DBP ve TİP'ten ortak açıklama: Öcalan'ı serbest bırakın HDP, DBP ve TİP'ten ortak açıklama: Öcalan'ı serbest bırakın

Bu kararın yeniden ayağa kaldırmayı hedeflediğimiz siyasete hayırlı olmasını diliyorum.

Genel İdare Kurulu bu kararı oy çokluğuyla aldı. 4 arkadaşımız karara farklı görüş bildirdi.

Genel İdare Kurulu bizim nihai karar verme organımız, bu konularda genel başkanımız Genel İdare Kurulu’nun görüşünü almadan asla hareket etmez.”

AKŞENER KARARIN SİNYALLERİNİ VERMİŞTİ

Geçtiğimiz günlerde bir düğün törenine katılmak için Bursa'ya gelen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yerel seçimlere ilişkin olarak "Bu seçimlere her bir yerde tek başımıza girecek gibi hazırlanacağız. Bu netlikle söylüyorum. Biz hür ve müstakil bir siyasi parti olarak bu seçimde kendimizin kaç kilo ettiğini tarttıracağız, göreceğiz, paylaşacağız." ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak: (HABER MERKEZİ)