İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu katıldığı canlı yayında önümüzdeki yerel seçimlere dair çarpıcı açıklamalarda bulundu. Hatipoğlu, "Tabii ki bir sağ parti ile belirli prensiplerde biz ittifak yapabiliriz. AK Parti, MHP, Saadet partisi olabilir." dedi.

Türkiye, yerel seçimlere doğru giderken siyasi partiler de seçim stratejilerini oluşturmaya başladı. CHP yerel seçimlerde İYİ Parti ile ittifakını sürdürebilmek için ılımlı mesajlar verse de İYİ Parti bu seçime kendi adaylarıyla gideceğini açıkladı ve bu konuda kararlı olduklarını her fırsatta vurguladı. Son olarak İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu’ndan yerel seçimlerle ilgili dikkat çeken bir açıklama geldi.

“KENDİSİNE YAKIN GÖRDÜĞÜ PARTİLERLE İTTİFAK YAPABİLİR”

TV100'de Gürkan Hacır’ın programına katılan Hatipoğlu "İYİ Parti’nin varlık sebebi birçok programda tartışıldı kuruluş felsefesine aykırı dediler. Hiçbir partinin kuruluş felsefesi iktidara muhalefet etmek üzerine değildir. İYİ Parti’nin de kuruluş felsefesi kendi düsturu şeklinde iktidar olmaktır. İktidar olmak için de her seçimde iddialı bir biçimde kendisi ya da kendisine yakın gördüğü partilerle ittifak yapmaktır." dedi.

"BİZ AYNI TABANDAN OLAN PARTİLER NEDEN BİR ARAYA GELEMİYORUZ?"

Hatipoğlu, “MHP ve AK Parti ile de iş birliği yapabiliriz” açıklaması hakkında Genel Başkan Meral Akşener’le bir değerlendirme yapılıp yapılmadığına dair soruya şu yanıtı verdi:

"Sayın Genel Başkanla dönem dönem bir araya geliyoruz ama bunun üzerinde çok fazla durmadık. Çünkü zaten aşikâr olan bir konunun tekrar tekrar gündeme gelmesi tartışılması bana enteresan geliyor. Türkiye’de böyle şeyler olabiliyor ise biz aynı tabandan olan partiler neden bir araya gelemiyoruz? Ben olsun diye söylemiyorum ama olmasını dillendirdiğim zaman insanlar neden bu kadar alınıyor veya tepki veriyor?"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a İsveç'te yapılan saldırıya AK Parti'den çok sert tepki! Cumhurbaşkanı Erdoğan'a İsveç'te yapılan saldırıya AK Parti'den çok sert tepki!

“AK PARTİ-MHP İLE İTTİFAK YAPABİLİRİZ”

"Biz Eskişehir’de de diğer illerde de seçim döneminde CHP’li beraber ittifak yaptığımız arkadaşlardan ciddi sıkıntılar yaşadık.” diyen Hatipoğlu, “Mesela Eskişehir’de ‘İYİ Parti milletvekili çıkaramıyor oyunuz boşuna gitmesin gelin CHP’ye oyunuzu verin’ diye çalışmalar yapılmış. Ben kesinlikle Eskişehir’de CHP ile ittifak yapılması taraftarı değilim. Ama tabii ki bir sağ parti ile belirli prensiplerde biz ittifak yapabiliriz. AK Parti, MHP, Saadet partisi olabilir." ifadelerini kullandı.